Aston Martin Vantage SP10 – nejlepší osmiválcový Aston

Letos slaví své kulaté výročí hned několik automobilek, mezi nimi je i Aston Martin, který svým zákazníkům připravil specialitku v podobě Vantage SP10. Proč máme důvod si myslet, že právě tohle je ten nejlepší osmiválcový Aston Martin?

Odpovíme vám hned – protože se Aston Martin inspiroval závodní sérií třídy GT, což se odrazilo jak na designu, tak na podvozku Vanatge SP10 a nabízí tento model i s manuální 6stupňovou převodovkou. Jako základ posloužil V8 Vantage S, který se nabízí pouze s automatizovaným manuálem Sportshift II (se sedmi rychlostními stupni) a touto převodovkou je možné vybavit i Vantage SP10. Motor se nezměnil, je to pořád ten starý dobrý V8 4,7 l s výkonem 320 kW (436 k) a točivým momentem 490 Nm. Žádná turba, žádné kompresory. SP10 se bude nabízet jako coupé a roadster, v jedné barvě a to Grey Metallic a na 19“ černých kolech. Černé budou nejen brzdové třmeny, ale i interiér. Tam na vás čekají sportovní sedačky v kombinaci kůže/alkantara, semišový volant, středový panel v provedení Piano Black, prémiové audio s výkonem 750 W a bohužel i zastaralá navigace.

Zajímají vás naše dojmy z V8 Vantage Roadster? Čtěte TEST

Tip TopDrive

Rozhodnete-li se pro Vantage SP10, pak berte coupé s manuální převodovkou. Tohle je totiž jediná správná volba!

Podobné články:

2000 Kč leží na zemi

Získejte 2000 Kč třeba na benzín jen za to, že si otevřete účet u mBank. Žádné losování, odměnu dostane každý! Je to vyzkoušené. Chci 2000 Kč za nic.

Napsat komentář