Volkswagen Golf GTI Cabrio – čtyři místa a nebe nad hlavou

Do Golfu Cabrio konečně dorazil pořádný motor. Ikonické GTI se tak dočkalo dalšího pokračování.

Aktuální Golf Cabrio asi nemá vzbuzovat nějaké řidičské choutky, protože jak jinak si vysvětlit paletu nabízených motorů. Touží někdo po kabrioletu s motorem 1,2 TSI 77 kW (105 k) za 519 900 Kč? Naopak, vrcholem nabídky jsou naftové motory TDI, kde verze 103 kW (140 k) vás přijde na 643 900 Kč. Jedinou obstojnou volbou „srdce“ je tak verze 1,4 TSI 118 kW (160 k) za 614 900 Kč. Nyní přišlo GTI s motorem 2,0 TSI, který má stejný výkon jako v hatchbacku, tedy 155 kW (211 k). Konečně! Zátah 280 Nm si lze užít mezi 1700 a 5200 ot/min.. GTI Cabrio sprintuje z 0–100 km/h za 7,3 sekundy a umí až 237 km/h.


Autor: Volkswagen

GTI Cabrio

Kombinovaná spotřeba činí 7,6 l/100 km s manuální 6stupňovou převodovkou, dvojspojkové DSG si ucucne o desetinku více. U ostatních Golfů Cabrio činí příplatek za DSG cca 55 000 Kč a proto se dá předpokládat, že v případě GTI tomu bude nápodobně. GTI Cabrio má, stejně jako hatchback, snížený podvozek o 22 mm vpředu a o 15 mm vzadu. Připlatit lze za adaptivní tlumiče DCC se třemi stupni tuhosti (Normal, Comfort a Sport). Součástí základní výbavy je elektronická uzávěrka diferenciálu XDS. Elektricky poháněná látková střecha je navržena tak, aby byla co nejtišší a neobtěžovala posádku vozu aerodynamickým hlukem. Vedle ESP dbá na bezpečnost posádky armáda airbagů a v případě převrácení vozu dojde i na vystřelovací oblouky umístěné za zadními opěrkami hlavy.


Autor: Volkswagen

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

retro potahy sedadel jsou cool

GTI Cabrio poznáte podle stejných identifikačních znaků jako GTI hatchback – typické nárazníky, červená linka a znak GTI v masce chladiče, dvě koncovky výfuku, tmavé zadní světlomety a 17“ kola Denver. O palec větší Detroity jsou za příplatek. Uvnitř vás čeká kůží obšitý sportovní volant, řadicí páka a madlo ruční brzdy s kontrastní červenou nití. Látková sedadla mají retro „kostku“, ale nabízejí se i v koženém provedení. Golf GTI je na trhu už neuvěřitelných 36 let a za tu dobu se ho prodalo přes 1,8 milionu kusů. Podpoříte toto číslo?

Prohlídka interiéru

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.