Volkswagen Golf R Cabriolet – nejrychlejší „otevřený“ Golf

Volkswagen konečně pustil do světa první snímky a informace eRkového Golfu v provedení kabriolet. Nakoukněte a čtěte.

Drsná tvář a svalnatá postava nabušeného Golfu R se transformovala do karoserie kabrioletu. Identifikační „R“ znaky jako jsou specifické nárazníky, černá mřížka chladiče, černý difuzor a dvojice koncovek výfuků má tedy i otevřený Golf. Kola jsou standardně 18“, za příplatek 19“, jejich lakování je dvojí – stříbrné nebo černé. Pod koly jsou velké brzdy s černými třmeny ozdobené logy „R“. Podvozek je rovněž eRkový, světlá výška vozu klesla o 25 mm oproti obyčejnému Golfu Cabriolet. Pod kapotou je turbem foukaný čtyřválec 2,0 l s výkonem 195 kW (265 k). Vůz je standardně vybaven 6stupňovou dvouspojkovou automatikou DSG. Důležitou změnou oproti Golfu R je náhon pouze předních kol.

Interiér se eRkové příslušnosti naštěstí drží, najdete tam – sportovní sedadla čalouněná kůží Vienna Cool Leather, sportovní multifunkční volant s pádly řazení, modré ručičky rychloměru a otáčkoměru, hliníkové pedály, stříbrný dekor palubní desky a typická loga „R“. V základní výbavě jsou bixenony, LEDky denního svícení, kožená sedadla, klimatizace a 310 DAB rádio s Bluetooth telefonním připojením. S plátěnou střechou hýbe elektrický pohon, který složí střechu za 10 sekund. Motor hýbe s autem následovně: akcelerace 0–100 km/h za 6,4 s, maximální rychlost 250 km/h. Golf R Cabriolet je možné objednávat od jara 2013 za cenu od € 43 325, tedy těsně pod hranicí 1,1 mil. Kč.

Názor TopDrive

Kabriolety mají oproti svým „uzavřeným“ verzím vždy jinak naladěný podvozek, neboť karoserie nemá takovou tuhost a zároveň větší hmotnost. Vypuštění manuální převodovky pro verzi Cabriolet lze pochopit, ale jaký je důvod snížení výkonu motoru o 5 koní (Golf R hatchback má 199 kW/270 k), tedy opravdu nevíme. Že by 270 koní nebyl přední náhon schopen zvládnout? V prodejnách už stojí Golfy 7. generace, ale verze R a kabriolety jsou založené na Golfu 6. generace, což není nic proti ničemu, ale je dobré vědět, že není Golf jako Golf.

Video

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.