Volkswagen konečně pustil do světa první snímky a informace eRkového Golfu v provedení kabriolet. Nakoukněte a čtěte.

Drsná tvář a svalnatá postava nabušeného Golfu R se transformovala do karoserie kabrioletu. Identifikační „R“ znaky jako jsou specifické nárazníky, černá mřížka chladiče, černý difuzor a dvojice koncovek výfuků má tedy i otevřený Golf. Kola jsou standardně 18“, za příplatek 19“, jejich lakování je dvojí – stříbrné nebo černé. Pod koly jsou velké brzdy s černými třmeny ozdobené logy „R“. Podvozek je rovněž eRkový, světlá výška vozu klesla o 25 mm oproti obyčejnému Golfu Cabriolet. Pod kapotou je turbem foukaný čtyřválec 2,0 l s výkonem 195 kW (265 k). Vůz je standardně vybaven 6stupňovou dvouspojkovou automatikou DSG. Důležitou změnou oproti Golfu R je náhon pouze předních kol.

Interiér se eRkové příslušnosti naštěstí drží, najdete tam – sportovní sedadla čalouněná kůží Vienna Cool Leather, sportovní multifunkční volant s pádly řazení, modré ručičky rychloměru a otáčkoměru, hliníkové pedály, stříbrný dekor palubní desky a typická loga „R“. V základní výbavě jsou bixenony, LEDky denního svícení, kožená sedadla, klimatizace a 310 DAB rádio s Bluetooth telefonním připojením. S plátěnou střechou hýbe elektrický pohon, který složí střechu za 10 sekund. Motor hýbe s autem následovně: akcelerace 0–100 km/h za 6,4 s, maximální rychlost 250 km/h. Golf R Cabriolet je možné objednávat od jara 2013 za cenu od € 43 325, tedy těsně pod hranicí 1,1 mil. Kč.

Názor TopDrive

Kabriolety mají oproti svým „uzavřeným“ verzím vždy jinak naladěný podvozek, neboť karoserie nemá takovou tuhost a zároveň větší hmotnost. Vypuštění manuální převodovky pro verzi Cabriolet lze pochopit, ale jaký je důvod snížení výkonu motoru o 5 koní (Golf R hatchback má 199 kW/270 k), tedy opravdu nevíme. Že by 270 koní nebyl přední náhon schopen zvládnout? V prodejnách už stojí Golfy 7. generace, ale verze R a kabriolety jsou založené na Golfu 6. generace, což není nic proti ničemu, ale je dobré vědět, že není Golf jako Golf.

Video