Audi představí pólo v „Home of quattro“

[Tisková zpráva] Všichni milovníci póla, koní, jezdectví, nevšedních zážitků, ale i široká veřejnost budou mít možnost 6. až 7. března 2014 ve Špindlerově Mlýně poprvé naživo v České republice shlédnout turnaj v pólu na sněhu, jehož se značka Audi stala generálním partnerem.

Špindlerův Mlýn, český „Home of quattro“, bude svědkem skutečně nevšedního turnaje, v němž změří své síly tři mezinárodní týmy. První zápas začne ve čtvrtek 6. března v 13:30 na dojezdu sjezdovek ve Sv. Petru. Během prvního dne se odehrají celkem tři zápasy mezinárodních pólo týmů. Druhý soutěžní den na stejném místě proběhnou další tři zápasy v časovém rozpětí od 12:00 do 16:00. V uvedených zápasech změří své síly Audi tým, Nespresso tým a Brandeis Clinic tým. Ihned po ukončení turnaje bude následovat slavnostní vyhlášení výsledků AUDI CZECH SNOW POLO MASTERS 2014.

V pólu na sněhu proti sobě nastupují tři týmy po třech jezdcích. Zápas je rozdělen
na úseky, tzv. „čaky“ (chukky), které budou trvat zhruba 7 minut a budou je oddělovat 3 až 5 minutové přestávky. Jeden zápas se skládá ze 4 chukk. Pólo je kolektivní jezdecký sport, ve kterém proti sobě nastupují na venkovním hřišti dva tří- až čtyřčlenné týmy jezdců na koních. Cílem je dostat za pomoci pálky míček do branky soupeře. Hra vznikla v 6. století př. n. l. v Persii, v současné době je rozšířena v 39 zemích světa, kde působí 583 klubů.

Organizaci převzal jeden ze zakladatelů póla v České republice – Naveed Gill a jeho žena Šárka. Autorem myšlenky uspořádání tohoto netradičního turnaje je marketingová agentura Bohemia Public Relation. Generálním partnerem akce se stala společnost Audi a oficiálním dodavatelem vybavení společnost La Martina.