Specializovaný veletrh zaměřený na motoristický sport určený vývojářům, výrobcům, dodavatelům dílů a závodním týmům se letos bude konat v Praze. Mediálním partnerem akce jsme i my – TopDrive.cz.

Dne 13. 2. 2014 proběhla v Kongresovém centru Praha (dále jen KCP) tisková konference k připravované specializované výstavě Motorsport EXPO 2014. Ta se bude konat ve dnech 25. – 26. března 2014 v prostorách KCP a je určena především pro prezentaci dodavatelů a vývojářů technologií pro motoristický sport. Dále nabízí jedinečnou komunikační platformu pro setkání jak s profesionály, tak i širokou motoristickou veřejností. Na výstavě se například představí, a o své zkušenosti podělí, závodníci a realizační týmy z Rallye Dakar, novinky pro rok 2014 uvede i zástupce Slovakia Ringu a návštěvníky čeká ještě spousta dalších zajímavostí.

K dispozici je více než 3350 m2 výstavní plochy rozdělené do Foyeru 0A a 0B, kde budou především stánky, Zimní zahrady (zde je prostor pro automobily, větší exponáty a studentské formule) i volného venkovního prostoru, na kterém lze prezentovat například závodní tahače.

Novinkou pro tento rok jsou odborné semináře. Jedna jejich část bude věnována tématům bezpečnosti v motorsportu a sportovním pravidlům pro nadcházející sezónu, druhá se pak zaměří na pojišťovnictví vozidel a likvidace pojistných událostí.


Autor: Tomáš Čanda

realizační tým 

Poměrně rozsáhlý prostor je věnovaný celosvětovému projektu Formula Student, kdy zástupci technických vysokých škol a univerzit budou mít možnost představit své závodní týmy.
Jejich exhibiční jízdy jsou naplánovány v prostorách podzemních garáží KCP.

Fotogalerie z minulého roku: