Autosalon Brno a Motorsport Expo 2013

Kdo letos v Brně překvapil, kdo ne a co stálo za vidění? Přinášíme vám krátkou reportáž z autosalonu a výstavy Motorsport Expo.

Brněnský autosalon v posledních letech může jen vzpomínat na lesk a slávu, kterou kdysi míval. K vidění toho nebylo tolik, co v minulosti, ale i to něco málo stálo za to. Největší stánek zde měla domácí Škoda Auto, dále Hyundai a Ford. Výstavní plocha škodovky byla velkolepá, k posezení vybízely nové Octavie (sedan i kombi), naopak faceliftovaný Superb chyběl. Hvězdou na stánku Fordu byla nová Fiesta ST. Ostatní značky (nebylo jich moc) nezastupovali importéři, ale dealeři. Mazda se chlubila „šestkou“ a designové MINI vystavovalo JCW Countryman a Paceman. Osobním favoritem byl Jaguar, který kromě XF Sportbrake přivezl do Brna roadster F-Type. Vidět tento vůz na vlastní oči je opravdu zážitek.

Srdíčko milovníka rychlých kol zaplesalo (tuším) v hale F, kde se konala výstava Motorsport Expo zaměřená na závodní díly, příslušenství a prezentaci závodních týmů. Zde byly k vidění studentské formule, motokáry, dakarová Tatra, veterány a závodní vozy mnoha kategorií. Výstava tohoto zaměření je ve světě běžná, u nás si zatím hledá cestu a myslím, že letos „našla“ ten správný směr. Podívejte se do naší fotogalerie.

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.