Bugatti Veyron Super Sport potupně sesazeno z trůnu

Čtěte, proč byl tento vůz zbaven titulu nejrychlejšího sériově vyráběného automobilu na světě. Na vině je samotná automobilka, která se pochopitelně brání.

Po šetření Driving.co.uk zbavili zástupci Guinness World Records vůz Bugatti Veyron Super Sport titulu nejrychlejšího sériově vyráběného automobilu na světě. Titul si vůz vysloužil rychlostí 431,072 km/h, ale jak nyní vyšlo najevo – s deaktivovaným omezovačem, což není v souladu s pravidly. Všech 30 vyrobených Super Sportů bylo zákazníkům prodáno s omezovačem nastaveným na maximální rychlost 415 km/h, tudíž dle pravidel nebyly totožné s vozem, který vytvořil rekord. Bugatti se hájí tím, že o deaktivaci omezovače „rekordního vozu“ informovalo zástupce G.W.R. 


Autor: Bugatti

Titul by tak mohl připadnout vozu SSC Ultimate Aero, který oficiálně dosáhl na 411,72 km/h. Šanci má i Hennessey Venom GT, který při testech atakoval rychlost 427,6 km/h.

Podobné články:

1 komentář u „Bugatti Veyron Super Sport potupně sesazeno z trůnu“

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.