Toyota Tundra a raketoplán Endeavour – mise splněna

13. října se raketoplán 0V-105 známý jako Endeavour vydal na svou poslední cestu a to do Science Center. Na jeho převozu se podílel i zcela sériový pick-up Toyota Tundra. Nevěříte, že Tundra utáhla víc jak sto tun?

Nedávno jsme vás informovali o záměru Toyoty odtáhnout raketoplán Endeavour do důchodu, který stráví v kalifornském Science Center. Tam bude vystaven od 30. října letošního roku. Kvůli partnerství SC a Toyoty byl vybrán právě pick-up Tundra. Na sériový vůz s motorem V8 5,7 l 280 kW, který tahá maximálně jachty či automobily, byly tak kladeny mnohonásobně větší nároky. Transportu předcházely zátěžové zkoušky, které potvrdily, že by to Tundra zvládnout mohla. S více jak stotunovým raketoplánem si Toyota nakonec poradila. Vůz řídil člověk od Toyoty – Matt McBride, na sedadle spolujezdce seděl astronaut Garrett Reisman, který byl součástí mise létající na Endeavoru. „Jsem poctěn, že budu součástí konečné mise raketoplánu Endeavour“, řekl bývalý astronaut před transportem raketoplánu do Science Center.

Tundra v akci

Podobné články:

1 komentář u „Toyota Tundra a raketoplán Endeavour – mise splněna“

  1. No tak to udělalo ňáký fotky, zkusil se v tom sex v beztížném stavu, a pár dalších infantilních pokusů…

    Pozitivní přínos pro lidstvo: 0,00000000000­0000000000…­.nic.

    Odpovědět

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.