Svolávací akce pro Ferrari 458 v USA kvůli kufru – lidé z něj nemohou uniknout

Poněkud kuriózní svolávací akce čeká majitele Ferrari 458 Italia a 458 Spider ve Spojených státech. Národní správa pro bezpečnost silničního provozu zjistila, že ze zavazadlového prostoru těchto aut se nedá uniknout.

Ve zprávě Národní správy pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA) stojí: „V případě, že je jednotlivec uvězněn v kufru vozidla a západka systému neumožňuje otevřít víko zavazadlového prostoru, zvyšuje se riziko zranění, případně smrti… tato vozidla nejsou v souladu s požadavky standardu č. 401 Federal Motor Vehicle Safety.“ 

O co se jedná?

Vozidla prodávaná ve Spojených státech amerických musí být vybavena západkou, která u stojícího vozidla umožňuje otevřít zavazadlový prostor zevnitř, aby např. oběť únosu měla šanci z kufru uprchnout.

V případě kufru Ferrari 458 je to úsměvné, neboť jeho objem činí pouhých 230 litrů. Nejsme sice odborníky na organizovaný zločin v USA, ale myslíme si, že sportovní vůz jakým je Ferrari, běžně neslouží k únosům lidí.

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Problematika je týká modelů 458 Italia vyrobených v letech 2010–2014 a 458 Spider vyrobených od 5.3.2010 do 20.5. 2013.

Podobné články:

4 komentáře u „Svolávací akce pro Ferrari 458 v USA kvůli kufru – lidé z něj nemohou uniknout“

    • Ty to asi nepochopí. Nebo myslíš, že je tam cvičně zavírají do kufru, aby se naučily z něj utíkat?

      Odpovědět
  1. Tak jiste, v zemi, kdejsou unosy mistnim folklorem na dennim poradku…. Nicmene se obavam, ze zapadka nebude stacit. Kdyz utocnik vi, ze ma v kufru zapadku, tak ji odmontuje nebo obet svaze tak, ze tezko bude za zapadku tahat a jeste pak utikat, i kdyby unosci byli tak blbi, ze si zastavi v KFC na nejaky kvalitne prepaleny cholesterol. Za jizdy se pak utika jeste ponekud hure a otevreni predniho deklu s panty u oken zajizdy muze mit ten zajimavy ucinek, ze auto skonci nekde v kandelabru a vsichni se zabiji.

    Chapal bych zapadku kvuli blbym detem, ktere se do kufru zavrou a pak nemuzou ven. Meli tam i nejake pripady umrti. Ale v pripade unosu to tezko nekoho vytrhne.

    Odpovědět

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.