Ferrari (ne)musí být červené

Nebe je modré, voda je mokrá a Ferrari jsou červená. O tom, že v případě Ferrari to tak být nemusí, se vás pokusíme přesvědčit naší fotogalerií. Roli figuranta na sebe vzal model 458 Spider.

Valná většina Ferrari je červená. Nikdo nepochybuje o tom, že tato barva k Ferrari prostě sedí asi jako špagety s boloňskou omáčkou. Ale není červená jako červená, výrobce z Maranella nabízí hned několik odstínů červené, mezi ty „nejčervenější“ patří Rosso Corsa a Rosso Scuderia. Proč se ale omezovat na červenou, když Ferrari pro model 458 Spider nabízí celkem 26 barev laku karoserie (7 nemetalických, 9 metalických a 10 tzv. historical colours). Co říkáte na žlutou Giallo Modena?

Barvou karoserie to teprve začíná. Paleta barev na brzdy obsahuje 7 položek a hliníková kola jsou ve 2 designech (plus barevná provedení pro každý design). V interiéru kombinujete barvy čalounění, design a tvar sedadel, barvy obložení dveří, palubní desky, barvy švů, barvy bezpečnostních pásů (9 barev!) a barvy koberců na podlaze a dokonce i v zavazadlovém prostoru. Prvky z karbonu lze vybírat jak na exteriér vozu (čumák, zadní difuzor atd.), tak do interiéru. 

Máte raději dvanáctiválce? Pak se seznamte s F12 berlinetta.

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Oproti předchůdci F430 Spider má 458 Spider kovovou skládací střechu. Majitelé Spiderů však musí oželet prosklené víko motorového prostoru (F430 Spider jej měl), takže pohledem na motor se mohou kochat jen majitelé 458 Italia. Kouzlo Spideru ale spočívá v kontaktu s okolím právě díky skládací střeše. A jekot motoru V8 (419 kW, 540 Nm) se taktéž lépe poslouchá „bez“ střechy.

Video se (žlutou) 458 Spider najdete na našem facebooku.

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.