TopDrive se zúčastnil představení závodního speciálu MINI John Cooper Works S2000. Přinášíme vám detailní fotografie a technické údaje vozu se kterým bude závodit posádka Václav Pech jun. a Petr Uhel.

Společnost Invelt, dealer vozů BMW, Alpina a MINI představila závodní speciál MINI John Cooper Works ve specifikaci S2000. Soutěžní tým Invelt rallypro budou tvořit pětinásobný mistr České republiky v rally Václav Pech jun. a jeho navigátor Petr Uhel, kteří se od roku 1998 pravidelně účastní startů v Mezinárodním mistrovství České republiky v rally. Posádka od roku 2006 závodila v kategorii N4 produkčních vozů a nyní se rozhodla pro přechod na modernější techniku S2000.


Autor: Tomáš Čanda

MINI S2000

Kořeny v rally

Značka MINI úspěšně bojovala ve světové rally v šedesátých letech a letošním rokem se rozhodla vrátit do Mistrovství světa WRC. MINI S2000 bylo prvním vozem postaveným dle nových regulí Automobilové Federace FIA, která stanovila používání čtyřválcových motorů o objemu 1,6 s přímým vstřikováním a přeplňováním turbodmychadlem. Vývoj a vedení továrního týmu má na starost britská společnost Prodrive, která stojí za celou řadou úspěšných závodních projektů.

Technické údaje MINI S2000
motor řadový čtyřválec o objemu 1,6 litru
přeplňování turbodmychadlo
průměr restriktoru 30 mm
převodovka Xtrac, sekvenční šestistupňová
pneumatiky Michelin
hmotnost vozu minimálně 1200 kg (dle předpisů FIA)
max. rychlost dle volby stálého převodu (do 180 km/h)

Rozdíl mezi MINI World Rally Car a S2000 spočívá v odlišném body kitu, lehčím setrvačníku motoru (WRC) a použitém restriktoru (průměr 33 mm ve WRC).


Autor: Tomáš Čanda

MINI S2000

Příchod MINI S2000 do České republiky

V polovině ledna letošního roku proběhlo první seznámení Václava Pecha jun. s vozem S2000. V červnu došlo na testování v Bělé pod Bezdězem s pronajatým vozem MINI S2000 týmu HF Grifone. Hotový vůz z dílen Prodrive dorazil během září do Čech. O přípravu vozu se bude starat Invelt rallypro tým ve svých dílnách v Plzni. Složité technické zásahy a vývojová podpora budou realizovány ve spolupráci s Prodivem. V sobotu 8.10. 2011 se tým účastní Rally Jeseníky a následně Rally Vsetín, což bude ostrá zkouška pro vůz i posádku.