Invelt a Václav Pech jun. oznamují spolupráci s MINI pro rok 2012-2014

[Tisková zpráva] Praha 18. listopadu 2011 – společnost Invelt a posádka Václav Pech jun. a Petr Uhel po krátkém testovacím programu se závodním speciálem MINI John Cooper Works S2000 úspěšně ukončili jednání o startech v sezóně 2012 v Mezinárodním mistrovství České republiky v rally. Náš několikanásobný mistr v rally bude na tratích v sezóně 2012 a následujících závodit s MINI.

Po šesti letech s produkčním vozem přesedá Václav Pech jun. se svým dlouholetým spolujezdcem Petrem Uhlem na jinou kategorii i značku závodního vozu. Volba padla na vůz MINI John Cooper Works S2000 s přeplňovaným motorem 1,6, který do České republiky přivezla firma Invelt, největší prodejce vozů BMW a MINI na tuzemském trhu. Václav Pech jun. si soutěžní speciál vyzkoušel na dvou rallysprintech v Jeseníkách a ve Vsetíně, kde MINI prokázalo své kvality. „Domluvili jsme se na tříletém programu s vozem MINI v Mezinárodním mistrovství České republiky. Čeká nás nová výzva, po zkušenostech ze dvou sprintů doufáme, že budeme opět bojovat o nejvyšší příčky v domácím mistrovství. Náš program v sezóně 2012 začne již v lednu na Jänner Rally. To ovšem nebude nic jednoduchého. Když už jsme si začali trochu zvykat na odlišný styl jízdy v novém voze, čeká nás těžká premiéra na sněhu,“ říká ke změně vozu Václav Pech jun.

O významu projektu největšího prodejce MINI u nás, společnosti Invelt, svědčí podpora ze strany BMW Group Česká republika. Oficiální představení závodního speciálu MINI, které se konalo na začátku října 2011, osobně svou účastí podpořil generální ředitel BMW Group Česká republika Dr. Josef Reiter a obchodní zástupci MINI ze zahraničí.
„Mám velkou radost, že se po ročním úsilí podařilo celý projekt dotáhnout do konečné podoby. Nebyla to vůbec jednoduchá záležitost a chtěl bych poděkovat všem zůčastněným za maximální úsilí. Vážím si podpory vedení BMW Group Česká republika a mé poděkování patří především generálnímu řediteli Dr. Reiterovi, který dokázal morální podporu projektu posunout v efektivní pomoc pro příští sezonu. Velký dík si zaslouží i Frederico Izzo, muž odpovědný za MINI pro střední a východní Evropu, bez jehož účinné podpory bychom se jistě neobešli.
Stejně tak bych chtěl poděkovat hlavnímu sponzorovi Václava Pecha, společnosti EuroOil, za pochopení v této přelomové sezoně a věřím, že nás podpoří i v tomto novém projektu.
Jsem převědčen, že Václav Pech bude i pro příští roky s vozem MINI pro své nynější i budoucí konkurenty nebezpečným soupeřem. My pro to všichni uděláme maximum,“ uvedl k projektu MINI generální ředitel a spolumajitel Invelt pan Jiří Jirovec.

O přípravu speciálu MINI se v Čechách stará kvalitní tým mechaniků sportovního oddělení servisu společnosti Invelt ve svých dílnách v Plzni. Pravidelné repase a složitější technické zásahy realizuje britská firma Prodrive.

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Plné nasazení MINI je naplánováno od ledna 2012. Fanoušci automobilových závodů rally si ale vůz MINI John Cooper Works a Václava Pecha mohou vychutnat již dříve. S vozem upraveným do kategorie WRC, jak MINI známe z tratí mistrovství světa, se představí pod hlavičkou EuroOil Čepro Czech National týmu na Setkání mistrů tento víkend v Sosonové a začátkem prosince na Pražském rallysprintu

www.invelt.com
www.VaclavPech.cz
www.vaclavpech-fanclub.cz

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.