Mercedes-Benz SLS AMG GT – lépe a výkonněji

Hvězda Mercedesu, model SLS AMG, stále září, ale proč by nemohla zářit ještě jasněji? Automobilový průmysl není místem, kde se vyplácí usínat vavřínech, a proto pánové od AMG vylepšili stávající SLS coupé a roadster.

Na pohled je SLS AMG GT stejné jako dosavadní SLS AMG, nebudeme-li počítat nějaký ten nápis „GT“ navíc. Změny se týkají techniky – motoru, převodovky a tlumičů. Pod dlouhou přední kapotou je stále usazen tentýž atmosférický motor V8 6,2 l, ale pro verzi GT s malinko větším výkonem, konkrétně s 435 kW (591 k), což je nárůst o 15 kW. Točivý moment 650 Nm zůstal stejný.


Autor: Mercedes-Benz

SLS AMG GT coupé

Automatická 7stupňová převodovka AMG SPEEDSHIFT DCT byla optimalizována, aby si rozuměla s nově nastaveným motorem. V manuálním režimu by tak měla být ochotnější k rychlejšímu řazení jednotlivých stupňů. Třetím do party byl podvozek, tedy variabilní elektronické tlumiče Ride Control, které jsou ve verzi GT nově kalibrovány. Mercedes uvádí, že s nimi je vůz schopen zajet rychlejší čas na závodním okruhu. Kvalita jízda na běžných silnicích, ale neutrpěla. 


Autor: Mercedes-Benz

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Jemná alkantara, voňavá kůže a pravý karbon  

GT akceleruje za 11,2 sekundy… na dvoustovku. Z 0–100 km/h potřebuje 3,7 sekundy a maximální rychlost (el. omezená) je 320 km/h. AMG Designo, tedy volitelné možnosti exkluzivních materiálů jako jsou kůže, alkantara a karbon, má GT samozřejmě k dispozici. Karbonová vnější zpětná zrcátka, kryt motoru, keramické brzdy či audio Bang&Olufsen BeoSound jsou další třešničky pro zdobení dortu jménem SLS AMG GT. 

Ceny 

SLS AMG GT bude k mání od října 2012 s následující cenami (pro německý trh vč. 19% DPH). Verze Coupé od € 204 680, verze Roadster od € 213 010.

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.