Jaguar F-Type vás uhrane zvukem a okouzlí designem

Je nový, je krásný, technologicky vyspělý a radost by z něj mohli mít i řidiči, kterým je méně než šedesát let. Přinášíme vám technické údaje, fotky a videa poslední horké novinky z Coventry. Ten zvuk musíte slyšet!

Už na videích zamaskovaného prototypu, kde nebyly vidět ty úžasné detaily jako kliky dveří, vysouvací mřížky ventilace či krásné světlomety, nás F-Type uhranul dvěma věcmi. Jednak to byly rozměry a pak nádherný zvuk. Co myslíme těmi rozměry? Podívejte se na současnou modelovou řadu Jaguaru a uvidíte pěkné, dynamické sedany, jeden kombík a velké coupé resp. kabriolet řady XK. A pak se podívejte na F-Type (dole do galerie). Dvoumístný roadster je velmi kompaktní a na videu působí mrštně. Hodně mrštně. Troufáme si říct, že při pohledu na F-Type v pohybu se v nás probouzí vzpomínky na XK-SS z roku 1957. Chceme věřit tomu, že tento nový Jaguar bude řidiče bavit, přestože má pěknou řádku luxusní (těžké) výbavy a je to roadster (nižší tuhost karoserie, nárůst hmotnosti oproti coupé). Doufáme, že mu vývojový tým vdechl něco z té ryzosti starých otevřených vozů, které kdysi Jaguar dělal.

3 provedení, jedna převodovka a cena od 1,8 milionu korun

Technické údaje a přibližná cena
verze F-Type F-Type S F-Type V8 S
počet válců 6 6 8
výkon (kW) 250 279 364
točivý moment (Nm) 625
akcelerace 0–100 km/h (s) 5,1 4,9 4,2
maximální rychlost (km/h) 260 275 300
přibližná cena (Kč) 1 800 000,– 2 200 000,– 2 500 000,–

Model F-Type se bude vyrábět ve třech verzích, přičemž všechny budou mít 8stupňový automat Quickshift. Verze F-Type S nabídne i Dynamic Lauch kontrol. Silnější verze budou standardně vybaveny sportovním výfukem, základní F-Type jej bude mít za příplatek. Naopak aktivní zadní spoiler by měly mít všechny verze. F-Type má samozřejmě pohon zadních kol a elektricky ovládanou plátěnou střechu.

Video F-Type S

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Video F-Type V8 S

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.