Fiat 695 Abarth Maserati Edition

Líbí se vám Maserati, ale jaksi na něj nemáte dostatek finančních prostředků? Fiat vám prostřednictvím své limitované edice dá k Maserati alespoň přičichnout.

V roce 2009 jste si mohli koupit „lidové“ Ferrari, tedy Fiat Abarth 695 Tributo Ferrari. Letos přišel Fiat s limitovanou edicí 499 kusů á la Maserati – modelem 695 Abarth Maserati Edition. Tento malý kabriolet přináší rafinovanou eleganci Maserati hned v několika ohledech. Podívejte se na ta 17“ kola v designu Neptune, která jako by z oka vypadla těm, které používá GrandTurismo. Zpoza kola vyčnívají brzdiče Brembo, které se zakusují do kotoučů o průměru 305 a 264 milimetrů. K třívrstvému laku Pontevecchio Bordeaux, který je vypůjčen ze vzorníku Maserati, ladí světlý interiér. Tomu dominují kožená sportovní sedadla, sportovní volant, karbonový dekor palubní desky a hliníkové pedály. Audio s 9 reproduktory a osmikanálovým zesilovačem pochází od JBL. Design nárazníků a zejména pak technika pod kapotou je dílem Abarthu. Motor T-Jet o objemu 1,4 l je dopován turbodmychadlem Garrett. Převodovka Abarth Competizione je 5stupňová automatizovaná, řadí se pádly pod volantem. Tento prcek s výkonem 132 kW (180 k) a 250 Nm dělá stovku za méně než 7 sekund a umí si to svištět rychlostí až 225 km/h.

Názor TopDrive

Vítáme každou změnu spojenou s výkonem a luxusem dostupných vozů a proto dáváme tomuto fiátku palec nahoru. Edice spojené se jmény jako Ferrari, Gucci a nyní Maserati přináší pořádný šmrnc mezi městské automobily. Výkon 180 koní je už pořádný skok oproti 135 koním standardního Abarthu, ale ten má alespoň manuální převodovku, která je lepší než ta, kterou má edice Maserati.

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.