V září 1963 na Turin Motor Show představil Fiat model Abarth 595. O padesát let později představí Fiat na Frankfurt Motor Show výroční model Abarth 595 50th Anniversary v exkluzivní limitované edici 299 kusů.

Reinkarnace pět-devět-pětky se neobejde bez matné třívrstvé bílé barvy a grafiky Officine Abarth zahrnující loga štíra a pruhy na bocích automobilu. Optická věrnost originálu je tedy dokonalá, ale pod kapotou je vše přesně naopak. Motor vpředu však netřeba oplakávat, vždyť 1,4 l T-Jet disponuje výkonem 132 kW (180 k), který dává na odiv skrze sportovní výfuk.

Pevný postoj a grip k asfaltu zaručují grafitově šedá 17“ kola s červenou linkou a pneumatikami Michelin. Čtyřpístkový brzdový systém Brembo pracuje s plovoucími brzdovými kotouči o průměru 305 mm (na přední nápravě).

Interiér prosvětluje velké střešní okno, resp. částečně prosklená střecha. Hlavní roli zde však hrají sportovní sedadla čalouněná červenou a bílou kůží, hliníkové pedály a sportovní volant s pádly řazení. K dispozici jsou xenonové světlomety, automatická klimatizace a možná trochu zbytečně i audiosystém…když je ten výfuk.