Fiat 695 Abarth Fuori – další čertík z krabičky

Další nadupaný Fiat se škorpionem ve znaku se veřejnosti představí koncem měsíce na pařížském autosalonu. Technická data vám ale sdělíme už dnes. Nejsou vám jeho barvy trochu povědomé?

Jasně že jsou, podobné barvy totiž nosil rallyový Abarth 131 koncem 70. let a na něj Fiat při tvorbě 695 Fuori tak trochu zavzpomínal. Malý prcek do města se chlubí vytaženými blatníky, sedmnáctipalcovými koly, žlutými brzdami, agresivními nárazníky a párem průduchů na přední kapotě. Na vnějších zpětných zrcátkách a B sloupcích se usadil karbon, nad zadním oknem pro změnu spoiler a pod zadním nárazníkem dvojice koncovek výfuku. 


Autor: Fiat

695 Abarth Fuori

Těmi si oddechuje motor – přeplňovaný čtyřválec 1,4 l s výkonem 132 kW (180 k). O přenos 250 Nm na přední kola se stará automatizovaná převodovka s pádly pod volantem. Abarth umí uhánět maximálkou 225 km/h. Uvnitř Fuori vás čekají anatomická sedadla čalouněná kůží a alkantarou, plejáda karbonu a málo místa.

Podobné články:

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.