Dálkové ovládání centrálního zamykání – luxus nebo nezbytnost?

Doby, kdy dálkové ovládání centrálního zamykání auta bylo nadstandardní výbavou automobilu, již jsou dávno pryč. V dnešní době dálkovým ovládáním s luxusními ovladači nebo vystřelovacími klíči lze „osadit“ jakékoliv auto a to za necelých šest set korun.

Doby, kdy dálkové ovládání centrálního zamykání auta bylo nadstandardní výbavou automobilu, již jsou dávno pryč. V dnešní době dálkovým ovládáním s luxusními ovladači nebo vystřelovacími klíči lze „osadit“ jakékoliv auto a to za necelých šest set korun.

O co vlastně jde?

Je to nástavba k centrálnímu zamykání, respektive jedná se o 2 dálkové ovládače a kontrolní jednotku, kterou napojíte na kabeláž v automobilu a pak ovládáte zamykání/odemykání vozidla na dálku, obvyklá vzdálenost ovládání je do 10m.

Nebudeme se zaměřovat na konkrétní typ ovládání, protože téměř všechny tyto sady používají stejnou kontrolní jednotku, rozdíl je pouze v designu dálkových ovládačů, kde dílenské zpracování uspokojí i ty nejnáročnější uživatele, a proto zde specifikujeme jenom hlavní rysy instalačních sad dálkového ovládání:

  • možnost připojení k jakémukoliv stávajícímu centrálnímu zamykání
  • signalizace zamykání/odemykání směrovými světly
  • kompatibilní s vakuovým systémem centrálního zamykání – SEAT, VW, AUDI
  • možnost samostatného ovládání zavazadlového prostoru
  • nastavitelná polarita výstupu pro otevření dveří zavazadlového prostoru
  • nastavitelná doba trvání impulsu pro uzamčení/odemčení dveří – (0.5 / 4s)
  • funkce Comfort (výstup pro dojezd oken)

2000 Kč leží na zemi

Získejte 2000 Kč třeba na benzín jen za to, že si otevřete účet u mBank. Žádné losování, odměnu dostane každý! Je to vyzkoušené. Chci 2000 Kč za nic.

Vylepšené sady mají ještě navíc LED diodu – imitace autoalarmu a také vystup na sirénu.

Upozorňujeme, že se nejedná o ovládání, které lze nakódovat do stávajícího originálního centrálního zamykání automobilu, zejména u vystřelovacích klíčů, které jsou velice podobné originálním ovládačům koncernu VW!

Jak na instalaci?

Instalace přídavného dálkového ovládání je poměrně jednoduchá i pro průměrně zdatného kutila, který se alespoň trochu vyzná „v elektrice“. Případně na požádání vždy dodáme ZDARMA schéma zapojení na konkrétní typ vozu. Pokud svěříte zapojení autoservisu, tak práce Vám pak vyjde asi na 600–800, Kč. Jelikož se nejedná o zabezpečovací zařízení, tak montáž je celkem jednoduchá a v podstatě se jedná jen o zapojení pár vodičů. Zde uvedeme přiklad zapojení dálkového ovládání centrálního zamykání na Škoda Octavia první generace.

Luxus a pohodlí s dálkovým ovládáním vám přeje www.Auto-Moto-Elektronika.cz.

Podobné články:

Napsat komentář