Crash test Jeep Grand Cherokee (video)

Z crash testů Euro NCAP jsme pro vás vybrali tři luxusní automobily. Minule jsme se věnovali sedanu XF od Jaguaru a dnes se podíváme na off road Jeep Grand Cherokee. Kolik hvězdiček získal Jeep?

Testy Euro NCAP (European New Car Assessment Programme) se netýkají jen samotných nárazových zkoušek – tzv. crashtestů, ale hodnotí se i ochrana chodců a aktivní bezpečnost automobilu, tedy stabilizační a podobné systémy. Po BMW řady 1, které získalo 5 hvězdiček a Jaguáru FX vám přinášíme další luxusní automobil. Tentokrát Jeep Grand Cherokee.

Jeep Grand Cherokee (kategorie: SUV/Off road)

Dospělý cestující

 • Při čelním nárazu bylo ukotvení sedadla řidiče skoro zlomené a pohromadě drželo jen díky ocelovému závitu, který ovládá umístění sedadla. K rozlomení došlo právě v místě, kde je uchycena spodní část řidičova bezpečnostního pásu a pravděpodobně to bylo způsobeno vysokým zatížením pásu během testu. V důsledku tohoto došlo u figuríny k dodatečnému pohybu vpřed, což způsobilo, že dopadla na airbag ve spodní části – airbag tedy nebyl dostatečně natlakován, aby zamezil kontaktu hlavy a volantu. Euro NCAP bylo informováno, že Jeep vyšetří příčinu selhání a hodlá vylepšit konstrukci sedaček, ale neplánuje opravu již existujících vozů. 
 • Ačkoliv hodnoty zaznamenané figurínou byly dobré, konstrukce přístrojové desky představuje možné riziko zranění pro kolena a stehenní kosti různě velkých cestujících a cestujících sedících v různých pozicích.
 • V testu bočního bariérového nárazu získalo vozidlo maximální počet bodů. 
 • Při testu nárazu do bočního sloupu byla ochrana hrudníku hodnocena jako průměrná. Grand Cherokee má aktivní opěrky hlavy, které rozeznají náraz zezadu a pohnou se vpřed, aby minimalizovaly pohyb hlavy vzad. Jeep předvedl, že tento systém reaguje na různé druhy nehod a test ochrany proti zranění hyperextenze krku (zranění krční páteře) byl proveden s aktivním systémem. Přesto ochrana poskytnutá proti zranění krku byla v případě nárazu zezadu hodnocena jako průměrná.

Video crash test Jeep Grand Cherokee (2011)

Ochrana dětí

 • Při čelním nárazu se figurína simulující tříleté dítě nadměrně nepohnula vpřed. Nicméně při zpětném nárazu došlo ke kontaktu hlavy figuríny a zadního sloupku dveří a vozidlo ztratilo všechny body za ochranu tříletých dětí.
 • Airbag spolujezdce není možné vypnout, takže na přední sedadlo nelze umístit dětskou autosedačku instalovanou proti směru jízdy. Na toto nebezpečí vozidlo zřetelně nevaruje příslušným štítkem.

Autor: Euro NCAP

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Grand Cherokee čelní náraz

Ochrana chodců

 • Nárazník poskytl nohám chodce ve všech testovaných oblastech dobrou ochranu a získal maximální počet bodů. 
 • Přední hrana kapoty byla nevyhovující ve všech testovaných oblastech.
 • Ve skoro všech oblastech, kam by pravděpodobně mohla dopadnout hlava dítěte, poskytla kapota nevyhovující ochranu. 
 • Ochrana poskytnutá hlavě dospělého byla v některých oblastech dobrá a v jiných nevyhovující.

Autor: Euro NCAP

Grand Cherokee boční náraz

Aktivní bezpečnost

 • Elektronický stabilizační program (ESP) je u Grand Cherokee součástí standardní výbavy a splňuje požadavky Euro NCAP požadavky. 
 • Signalizace nezapnutí bezpečnostních pásů je součástí standardní výbavy pro sedadla řidiče a spolujezdce.

Hodnocení Euro NCAP: 4 hvězdičky

Celkové hodnocení
Dospělí 81%
Děti 69%
Chodci 45%
Bezp. systémy 71%
Jak je pro vás při výběru auta důležitá jeho bezpečnost?

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.