Na první pohled to vypadá, že ve Spojených státech došly zásoby chromu. Proč Jeep na modelu Grand Cherokee nenechal ani špetku lesku?

Značka Jeep představila nový záměr – verzí bez výrazných chromových prvků přilákat modelu Grand Cherokee nové zákazníky. Dodejme, že doplňky z chromu se na amerických vozech nikdy nešetřilo.

„Unikátní bezchromový vzhled a výrazná černá 20“ kola udělaly z Jeepu Grand Cherokee zcela jiný vůz – ostrý, agresivní a tedy zcela odlišný od ostatních Cherokee, které můžete vidět na silnici,“ řekl Mike Manley, prezident a generální ředitel – Jeep, Chrysler Group LLC. „Fanoušky Jeepu vždy potěší limitovaná edice modelu. Nový Grand Cherokee, přicházející s jedinečným „stealth“ vzhledem, by měl zvyšovat zájem potenciálních kupců,“ dodal Manley.


Autor: Jeep

Grand Cherokee Concept

2000 Kč leží na zemi

Získejte 2000 Kč třeba na benzín jen za to, že si otevřete účet u mBank. Žádné losování, odměnu dostane každý! Je to vyzkoušené. Chci 2000 Kč za nic.

„Očekáváme zpětnou vazbu od návštěvníků autosalonu v Houstonu a prostřednictvím soutěže Name My Ride na našem webu,“ upřesnil Manley. „Dostaví-li se námi očekávaný zájem, bude „černý“ Grand Cherokee v showroomech už jaře.“

SUV z Texasu

Tržby z Grand Cherokee vzrostly v roce 2011 o 51 % ve srovnání s rokem předešlým. V samotném Texasu se tržby zvýšily o závratných 226 %. Jeep Grand Cherokee byl kvůli tomu pojmenován jako „SUV z Texasu“.

Černý balíček

„Černý“ Grand Cherokee přišel o pochromovanou masku chladiče, pochromovaná zrcátka, kliky a ochranné lišty na bocích. Zmíněná 20“ kola jsou taktéž černá. Jediné, co z lesklé zbroje zbylo, je rám kolem oken.

současná chrom verze a budoucí černá verze

Vůz bude nabízen s výbavou Laredo X zahrnující standardně potažená sedadla kůží, vyhřívaná přední sedadla, kůží potažený volant a řadicí páku, audio systém s 9 reproduktory, subwooferem a zesilovačem o výkonu 506 W, iPod/MP3 připojení, couvací kameru Parkview, parkovací systém ParkSense, bezklíčový vstup Keyless Enter-N-Go, Chrysler Group Uconnect hands-free komunikační systém a pokročilé bezpečnostní prvky.