Jeep Wrangler Dragon – chce Jeep dobýt Asii?

Jeep na pekingský autosalon přivezl koncept Wrangleru Dragon. Očekává americká automobilka podzim, že hodlá v Asii vypouštět draky? Bude mít Wrangler na tamním trhu čím překvapit?

Nevíme, jestli je to rokem Draka nebo utkvělou představou automobilek, že úspěch na čínském trhu je podmíněn motivem draka na automobilech. S drakem jsme se setkali na speciálním Ferrari, viz článek Ferrari 458 Italia pro Čínu, a setkáváme se s ním znovu, tentokrát na legendě terénních vozů – Jeepu Wrangler. Stejně jako řada automobilek i Jeep vidí v čínském trhu velký potenciál. Otázkou je, jestli drak na karoserii zaručí požadovaný úspěch.

„Značka Jeep je odhodlána vstoupit do Číny, a proto musíme navrhnout naše vozidla na míru konkrétnímu vkusu a preferenci čínských spotřebitelů,“ řekl Mike Manley, výkonný ředitel Jeep Brand, Chrysler Group pro asijský region.

Jeep Wrangler Dragon Design Concept

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Koncept Dragonu je založen na modelu Wrangler Rubicon v černém provedení s bronzovými prvky na kolech, masce chladiče a v interiéru. A samozřejmě s motivem draka přes celý bok a částečně i přední kapotu. Vedle barevného schématu zaujme vůz 18 palcovými koly s mohutnými terénními pneumatikami. 


Autor: Jeep

Dragon Design Concept

Jiné jsou i přední světlomety doplněné o čočky a diody. V podobném duchu se nese i interiér vozidla. Černé plasty a černou kůži na sedadlech oživuje bronzová barva, kterou najdeme na volantu, madlech dveří, obroučkách přístrojů a taktéž na sedadlech. Motiv draka je přítomný i zde. Výbava zahrnuje vše, co Jeep do Wrangleru v současnosti nabízí.

Názor TopDrive

Wrangler by měl přežít válku, takže čínských cest by se neměl zaleknout. S obutím, jaké má koncept, to nebude problém. Výroba Dragona závisí v tuto chvíli na poptávce. Wrangler jako takový se nám líbí, ale při pohledu na Dragon Concept máme podezření, že vůz nenavrhoval designér Jeepu, ale členové šanghajské triády.

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.