BMW M2 – největší konkurent pro M4 z jedné stáje

Zdá se, že mnichovská automobilka dělá všechno proto, aby postavila konkurenta pro svůj model M4. Marketing BMW nám jistě vysvětlí, že jsou to dva zcela odlišné modely pro různé cílové skupiny, ale my máme na základě čísel jiný názor.

Vývoj nové M2 se chýlí ke svému konci a internet začínají zaplavovat špionážní fotky a videa, nejčastěji z Nürburgringu. Oficiální premiéra by měla proběhnout ještě letos a vůz bude možné vidět na jedné z velkých světových výstav začátkem roku 2015. K dealerům dorazí emdvojky v polovině příštího roku.

Svými parametry i cenou se model M2 zařadí mezi M235i (240 kW, 450 Nm, cena od 1 167 400 Kč) a M4 (317 kW, 550 Nm, cena od 1 929 200 Kč). Model M2 si z obou zmíněných modelů bere to nejlepší. Karoserie vychází z coupé řady 2 s tím, že model M2 bezpečně poznáte podle „svalnatého“ bodykitu. Řízení, brzdy a samosvorný diferenciál přebírá z M4 beze změn. Model M2 bude pohánět v současné době hojně využívaný řadový šestiválec 3,0 TwinPower Turbo (N55), který bude v tomto modelu nastaven na výkon 275 kW (374 k) a točivý moment 520 Nm (reálné, byť zatím oficiálně nepotvrzené hodnoty). Převodovky si M2 rovněž vypůjčí z M4, a to jak 6stupňový manuál, tak 7stupňový dvouspojkový automat M DTC. Cena se v přepočtu odhaduje na 1 550 000 Kč.

Milovníci rychlých BMW čtěte TEST BMW M235i

Názor TopDrive

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Test M235i ukázal, že už nyní má model M4 vážného konkurenta ve vlastních řadách. Vrcholný model řady 2 – model M2 bude těžit z kompaktních rozměrů a nižší váhy, avšak s technikou z velké části přejaté z M4. Výsledkem tohoto mixu bude pravděpodobně nejlepší „řidičské“ BMW současnosti. Počkejme si na výsledek.

Podobné články:

2 komentáře u „BMW M2 – největší konkurent pro M4 z jedné stáje“

  1. M2 bude s menšími úpravami minimálně srovnatelným konkurentem pro M4. Když už v Mnichově pohřbili tradici M3 Coupe a M4 používá přeplňovaný motor, M2 vypadá na „the car to go for“…

    Odpovědět
    • Tak. Určitě se najde řada firem, které „poladí“ M2 na úroveň M4 a nebo ještě výše. Výhoda M4 pak bude jen ve větším prostoru na zadních sedadlech a kufru. Myslím, že už sériová M2 způsobí M4 problém, budeme-li brát v potaz jízdní výkony pod neúprosným dohledem časomíry. Počkejme si na výsledek.

      Odpovědět

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.