Mitsubishi Lancer Evolution X Final Edition – úsvit mrtvých

Celá sága rallyové legendy a sportovních aut u Mitsubishi jde pod drn. Aby lítost fanoušků z ukončení výroby Lanceru Evo byla menší, nabídne jim japonská automobilka poslední a řádně „vytuněnou“ edici. Mitsubishi slibuje výkon 480 koní.

Sbohem a šáteček

Lancer Evolution se zrodil pro rally. Za tímto účelem byl vyvíjen, vyráběn a prodáván. Tak to šlo deset generací od roku 1992. Poslední, desátá, generace se vyrábí od roku 2008. Její prodeje ale nejsou žádné terno. Důvod? Evolution X už zkrátka nebylo tak drsné a hrubé jako předešlé generace, neproběhla žádná „evoluce“ za těch šest let co je ve výrobě, takže trochu vyčpělo. 

V marketingovém oddělení Mitsubishi na tenhle model snad úplně zapomněli. Oficiálním důvodem ukončení výroby tj. hřebíčkem do rakve jsou přísné emisní limity. Nejeden by čekal, že Mitsubishi přijde s úplně novým modelem, ale to se nestane, protože automobilka se chce orientovat na automobily, které „léčí“ hory a z výfuků se jim line vůně bylinek … v tom horším případě.

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Čtěte: Nekrolog Mitsubishi Lancer Evolution

Final Edition

Na rozloučenou se fandové dočkají tzv. Final Edition, která se představí na Tokyo Auto Salon (leden 2015). Do krámů dorazí v létě 2015. V jakém množství a v jakých zeměpisných šířkách to bude, není zatím známo. V České republice zmizel Lancer Evolution z nabídky Mitsubishi v průběhu letošního roku. Ve Velké Británii se s Lancerem Evo rozloučili verzí FQ-440 MR.

Doping od HKS

Turbodmychadlem přeplňovaný čtyřválec nabízí 217 kW (295 k) a 366 Nm v 3500 ot./min. To jsou parametry Lanceru Evo X, tak jak jej známe. Final Edition, postavená na verzi GSRmanuální 5stupňovou převodovkou, bude díky dílům HKS (sání, výfuk, turbodmychadlo, řídící jednotka atd.) disponovat výkonem 353 kW (480 k). Pochopitelně podvozek bude rovněž vyladěný, taktéž od HKS. Kola v 19“ rozměru dodá firma RAYS a lepivé pneumatiky Advan Neova jsou od Yokohami.

Podobné články:

1 komentář u „Mitsubishi Lancer Evolution X Final Edition – úsvit mrtvých“

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.