Čekají řadu 5 od BMW těžké časy?

BMW zveřejnilo fotografie čtyřdveřového coupé řady 6 – model Gran Coupé. Co to bude znamenat pro tradiční řadu 5?

Automobilka BMW zveřejnila fotografie a technické údaje připravovaného čtyřdveřového coupé postavené na základech řady 6. Vůz bude veřejnosti představen 6. března 2012 na autosalonu v Ženevě. Kdy přesně bude vůz uveden na trh, automobilka neprozradila, ale předpokládáme, že v průběhu léta či podzimu. Řada 6 se tak po cabrioletu a coupé rozroste o třetí karosářskou variantu.

Překvapení? Ani ne

Plány BMW týkající se čtyřdveřového coupé prozradil Concept CS v roce 2007. Tehdy se spekulovalo nad názvem pro sériový vůz. Velkou šanci mělo oživení řady 8 (luxusní coupé vyráběné v letech 1989–1999). BMW pak ale Concept CS potichu zametlo pod koberec. Když v roce 2009 přišel mix SUV, kombi a hatchbacku – 5 GT, hlasy volající po CS utichly.


Autor: BMW

3000 Kč za založení účtu v bance

Tři tisícovky, které leží doslova na zemi a stačí je zvednout. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát měsíčně kartou a tři tisícovky jsou vaše. To mě zajímá.

Concept CS 2007

Takže proč vůbec čtyřdveřová řada 6 vznikla a proč až nyní? Na to se dá odpovědět dvěma způsoby. Buď, aby zákazníci měli větší možnost výběru, protože čtyřdveřová řada 6 bude určena těm, kteří nechtějí sedan řady 5 a řady 7. Nebo proto, že Mercedes-Benz má čtyřdveřové coupé CLS už roku 2004, Audi A7 je na trhu od roku 2010, takže BMW nechce zůstat pozadu.

Jaké bude?

O coupé řady 6 jsme vás již informovali (zde). Je to na pohled krásné a na „dotek“ velmi luxusní auto. Udělalo na nás zkrátka dojem. Tvůrci Gran Coupé ponechali vozu všechny rysy coupé a nenásilně přidali další pár dveří. Výsledkem je opět atraktivní automobil. Hi-endová výbava a použitá technika je totožná s verzemi coupé a cabrio. I když drobná změna se udála u motoru 650i, který mírně posílil.

Technické údaje
verze palivo počet válců objem motoru (ccm) výkon (kW) kombinová spotřeba l/100km náhon
640d nafta 6 2993 230 5,5–5,7 zadní
640i benzín 6 2979 235 7,7–7,9 zadní
650i benzín 8 4395 330 8,6–8,8 zadní
650i xDrive benzín 8 4395 330 9,2–9,4 4×4

I Gran Coupé bude možné vybavit pohonem všech kol xDrive. Automatická 8stupňová převodovka je standardem pro všechny verze.


Autor: BMW

Co na to řada 5?

BMW vyrábí řadu 5 od roku 1972. To máme čtyřicet let klasického sedanu vyšší střední třídy. Po řadě 3 je řada 5 tahounem prodejů mnichovské automobilky. Bude nové 6 Gran Coupé, potažmo všechna čtyřdveřová coupé, náznakem konce klasických sedanů? Řada 5 nabízí vedle sedanu a kombi i zmíněnou verzi GT, čímž je její místo v modelové řadě BMW pevně zakotveno. Šestka Gran Coupé bude cenově posazena mnohem výš, aby pětce nelezla do zelí. Budoucnost ukáže, zda se čtyřdveřová coupé etablují nebo je čas odvane jako módní výstřelky. Ale konkrétně Gran Coupé nám dává mnohem větší smysl než 5 GT či X1.

Podobné články:

1 komentář u „Čekají řadu 5 od BMW těžké časy?“

  1. To auto je krasny,nadherny,ale stve me na nem,respektive na vedeni BMW,ze ho radi do kategorie,ktera je uz z podstaty sveho nazvu nesmysl. 4-dverove kupe!!! vzdyt je to krasnej sedan,proc ho zase vydavat za takovej nesmysl,jako je 4-dverove kupe?
    Jo aha,tady jde o marketing,ono totiz Audi a M-B uz taky takovej nesmysl vyrabi par let…. cekam,kdy prijde karoserie z kategorie CoupePick-up

    Odpovědět

Napsat komentář

3000 Kč za založení účtu v bance

Tři tisícovky, které leží doslova na zemi a stačí je zvednout. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát měsíčně kartou a tři tisícovky jsou vaše. To mě zajímá.