Jak financovat koupi vozu?

Vaše stávající auto se rozpadá pod rukama, ale váš účet se na větší výdaje moc netváří? Seznamte se s možnostmi, jak můžete financovat koupi nového a ojetého vozu. Při návštěvě prodejce už budete mít základní přehled a budete se moct doptávat na konkrétní detaily a podmínky.

Úvěr nebo leasing

Pokud nemáte připravenou celou hotovost pro koupi vozu, pak vám pravděpodobně prodejce nabídne jednu z dvou variant – koupi vozu na splátky nebo na leasing. Rozdíl je především ve vlastnictví auta v průběhu splácení, nicméně i samotné nastavení služby může mít různé podmínky, které při sjednání musíte brát v potaz.

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

U leasingové smlouvy je majitelem uta leasingová společnost a auto přechází do vašeho vlastnictví až ve chvíli, kdy zaplatíte celou sumu, což může trvat i několik let. Z toho důvodu řada motoristů od tohoto způsobu financování ustupuje a raději volí úvěr. Při koupi vozu na splátky se majitelem vozu stává kupující hned po uzavření smlouvy.

Výkup na protiúčet a komisní prodej

Finanční zdroje na zaplacení nového vozu také můžete získat prodejem svého stávajícího vozu, který chcete vyměnit. I na tuto variantu jsou prodejci připraveni a umožňují tzv. výkup vozu na protiúčet. Znamená to, že od vás odkoupí vůz s tím, že částku za jeho prodej můžete uplatnit u prodejce jako slevu na nový nebo ojetý vůz podle vašeho výběru. Nemusíte se tedy starat o prodej svého starého vozu, zároveň si ale buďte jistí, že si u prodejce budete schopní nový vůz podle vašich představ opravdu vybrat.

Druhou variantou je komisní prodej, kdy prodejce nabídne váš vůz k prodeji ve svých prostorách, v tomto případě jste majitelem vozu až do okamžiku jeho prodání.

 

Rady při sjednání financování

  1. Rozmyslete si, jakou hotovost máte k dispozici. Čím více zaplatíte rovnou, tím méně náročné pro vás budou měsíční splátky.
  2. Promyslete, kolik ze svého rozpočtu můžete měsíčně dát na splácení auta, a to z dlouhodobého hlediska. U dobře nastaveného splátkového kalendáře nebude hrozit neschopnost splátky platit.
  3. Sledujte akce prodejců. V průběhu roku můžete využít různé slevové akce na nové i ojeté vozy, které bývají buď pravidelné, jako je například akce Opel IHNED na nové vozy Opel, nebo jednorázové akce s různým zvýhodněním.
  4. Při koupi se ptejte na případné poplatky za sjednání smlouvy a zjistěte si, jaké podmínky má prodejce pro předčasné doplácení nebo přerušení splácení.
  5. Zjistěte si, jak je to s povinným pojištěním – zda je zahrnuto ve splátkách nebo si jej musíte pořídit sami.
  6. Dobře si vše rozmyslete. Na první návštěvě se informujte o všech slevách, výhodách jednotlivých financování a nechte si udělat několik nabídek, které si porovnejte a dobře promyslete.

Na závěr si dovolíme ještě jednu radu: Ať už vybíráte nový nebo ojetý vůz, vyplatí se zvolit si autorizovaného prodejce, který nabízí jen kvalitní a ověřené vozy. Takový prodejce vás zároveň seznámí se všemi podmínkami nákupu a pomůže vám najít řešení, které bude pro vás nejlepší.

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.