Dunlop představuje novou vysoce výkonnou pneumatiku, jež dosahuje výborného hodnocení na evropském štítku

[Tisková zpráva] Dunlop, jeden z předních světových výrobců pneumatik v segmentech HP a UHP, uvádí na trh novou pneumatiku. Nová letní pneumatika Dunlop Sport BluResponse, určená pro osobní vozy, nabízí velmi působivé výkonnostní parametry, včetně vynikající přilnavosti na mokru a úspor ve spotřebě pohonných hmot, aniž by musela dělat kompromisy v kilometrovém proběhu.

Sport BluResponse – přilnavost bez kompromisů

Nová pneumatika Dunlop využívá směs vyrobenou z polymerů, jež je odvozena od směsi používané v motoristickém sportu, a vychází tak ze 125 úspěšných let plných výher v automobilových závodech. Díky tomu poskytuje zvýšenou adaptabilitu na povrch vozovky, což zlepšuje přilnavost na mokru a výkon při brzdění. S hodnocením BA na evropském štítku, znamenajícím hodnocení B ve valivém odporu, respektive A v přilnavosti na mokru, je pneumatika také jednou z nejlépe hodnocených pneumatik dostupných na trhu v současné době.

„Nedávný výzkum mezi spotřebiteli značky Dunlop ukázal, že z hlavních kritérií, která se berou v úvahu při výběru nové pneumatiky , hledí většina spotřebitelů nejprve na značku, následně na přilnavost na mokru jako na parametr odrážející bezpečnost a poté na vliv na spotřebu paliva“, říká Sanjay Khanna, Managing Director značky Dunlop. „To dělá ze značky Dunlop s její novou pneumatikou Sport BluResponse velkého hráče na trhu. Nebyli bychom však Dunlop, kdybychom se nezaměřovali na celkovou výkonnost, a ne pouze na hodnocení na štítku. Nezávislé testy společnosti TÜV SÜD jasně ukazují, že ani s vysokým hodnocením na štítku jsme nemuseli dělat – a ani neuděláme – kompromis v oblasti výkonu.“

Na mokru profituje pneumatika Sport BluResponse z velkých středových drážek, které účinně odvádějí vodu zejména ve vysoké rychlosti, takže pneumatika zaručuje vysokou odolnost proti aquaplaningu. Ve srovnání s několika klíčovými konkurenty nabízí nová pneumatika Dunlop vynikající brzdění na mokru, s až o 3 metry kratší brzdnou dráhou oproti průměrným výsledkům konkurence v testu. Její náskok se také projevuje v ovládání na mokru, kde vykazuje až o 3 % lepší výsledek oproti průměrnému výsledku testovaných konkurentů. Její spolehlivá přilnavost na mokru zajistila pneumatice Dunlop Sport BluResponse známku A na evropském štítku.

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Díky nové generaci směsi, optimalizovanému tvaru a speciální konstrukci nabízí nová pneumatika Sport BluResponse rovněž výrazně lepší valivý odpor. Ve srovnání s předchůdkyní je valivý odpor pneumatiky lepší o 30 % a z hlediska evropského hodnocení odpovídá stupni B. Hodnocení B je navíc podpořeno dalšími výbornými výkonnostními parametry pneumatiky, mezi něž se řadí snížená hlučnost díky uzavřeným ramenním drážkám a optimální rozložení tlaku zlepšující kilometrový proběh.

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.