VIDEO: Porsche 918 Spyder pokořilo Nordschleife s časem 6:57

Potvrzeno – nejrychlejším aktuálním Porsche je model 918 Spyder. Závodní řidič od Porsche stanovil s hybridní novinkou rekord. Čtěte, k čemu je dobré mít svůj „čas“ na Nürburgringu.

Je důležité mít čas. Dobrý čas. Dobrý čas na Severní smyčce Nürburgringu. Proč? Protože „veřejná silnice“ v pohoří Eifel je modla, něco jako Svatý grál všech automobilových výrobců. Testují zde, závodí zde. Můžete napsat celou knihu o tom, jak rychlé je vaše auto, ale její vypovídací hodnota bude prachbídná. Lepší bude zveřejnit váš „čas“ ze Severní smyčky. Díky tomu si hned každý udělá představu o schopnostech vašeho auta. Automobilka Porsche je zde jako doma, její závodní automobily zde vyhrávají závody, civilní modely zde stanovily bezpočet dobrých časů na kolo. Navíc je to dobré i pro marketing. Svými „časy“ se automobilky velice rády chlubí. Co na tom, že 99,99% zákazníků takového času s daným automobilem nikdy nedosáhne. Před několika dny, konkrétně 4. září zde Porsche pokořilo rekord z 2009, který stanovil vůz Gumpert Apollo Sport (7:11). Marc Lieb se supersportovním hybridem 918 Spyder s paketem Weissach obutého do pneumatik Michelin Pilot Sport cup 2 zajel nejrychlejší kolo s časem 6:57! Připomínáme, že při testování prototypu zajela 918ka nejrychlejší kolo s časem 7:14. 

Video od Porsche

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.