Porsche Panamera GTS má být více sportovní než ostatní Panamery. Má veřejnost stejný názor nebo si to myslí jen lidé u Porsche?

Vozy Porsche máme rádi, ale modelu Panamera GTS jsme na chuť nepřišli. A nepřesvědčilo nás ani dnešní video. Připomeňme, že to vylepšená Panamera 4S. Pohonnou jednotkou je upravený 4,8 litrový atmosférický motor V8 poskytující výkon 316 kW (430 k) při 6700 otáčkách za minutu. Maximální točivý moment dosahuje hodnoty 520 Nm. Přenos výkonu na všechna čtyři kola má na starosti dvojspojková automatická převodovka PDK. Panamera GTS má standardně balíček Sport Chrono známý z modelů Cayman a 911. Dynamicky je na tom Panamera následovně – akceleraci na stokilometrovou rychlost zvládne za méně než 4,5 sekundy a maximálka činí 288 km/h. Udávané spotřebě pod 11 l/100 km napomáhají pneumatiky s nízkým valivým odporem.

Čtěte Porsche Panamera GTS – skutečně ji potřebujeme?

Porsche zveřejnilo pěkné, přesto řekněme tradiční video ze závodního okruhu, které má poukázat na působivou dynamiku a schopnosti vozu. Videu jako takovému nelze nic vytknout, až na hlavního hrdinu – auto! Kolik majitelů Panamery GTS navštíví závodní okruh? O jízdě na hranici smyku ani nemluvě. Panamera sama o sobě není špatný vůz, ale je to velký business sedan, který patří silnici a tam by měla zůstat i verze GTS. Nevěříme, že si ji někdo koupí kvůli zábavě.

Panamera GTS v akci

Jaký je váš názor na model Panamera GTS?