Toyota Corolla – nejlepší kombík a rodinný vůz

Toyota Corolla coby nejoblíbenější vůz segmentu C na světě byl dvakrát oceněn v prestižní anketě What Car 2024 Awards. Vůz získal dvě ocenění – verze hatchback byla zvolena Rodinným autem roku, zatímco varianta TS byla oceněna jako Kombi roku.

„Ceny nových vozů neustále rostou a Corolla na trhu vyniká kombinací rozumně kalkulované ceny a mimořádně úsporné jízdy. Důležitá však nejsou jen čísla. Tento vůz patří mezi rodinné vozy s nejlepšími jízdními vlastnostmi,“ řekl Steve Huntingford, šéfredaktor časopisu What Car? 

Větší a praktičtější Corolla TS kombi si podle názoru porotců zasloužila zvítězit díky nízkým provozním nákladům, pohodlí, praktickému zavazadlovému prostoru a spolehlivosti, kterou jsou vozy Toyota proslulé.

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

„Stejně jako verze hatchback i Corolla TS kombi zaujme komfortní jízdou a hybridní technologie poskytuje vysoký výkon i vynikající účinnost. Cestující mají dostatek prostoru a velký, stupňovitě uspořádaný zavazadlový prostor s nízkou rovnou podlahou je skvělý pro přepravu velkých nákladů,“ dodal Huntingford. 

Corolla 2024 přichází s novými technologiemi

Corolla se v tomto roce představí v novém hávu s několik zcela novými technologiemi. Bude mezi nimi například systém regulace kvality ovzduší nanoe-X se schopností potlačovat šíření virů, bakterií, alergenů a nepříjemných pachů v kabině vozidla. Zákazníci se mohou těšit i na nové odstíny karoserie včetně módní zelené metalízy smaragdové. 

Majitelé Corolly modelového roku 2024 mohou nově využívat praktické řešení v podobě chytrého digitálního klíče. Vedle fyzického klíče je tak vozidlo možné otevřít a běžně používat prostřednictvím chytrého telefonu.

Digitální klíč je kompatibilní s telefony s operačními systémy Apple iOS a Android a umožňuje ke každému vozidlu uložit až pět osobních profilů. Autorizovanému uživateli tak k odemčení a spuštění vozidla stačí mít u sebe mobilní telefon – bez nutnosti před odemykáním spouštět aplikaci.

Modely Corolla jsou již od svého faceliftu z kraje roku 2023 vybaveny pátou generací hybridní technologie, která přináší lepší jízdní schopnosti a delší čistě elektrickou jízdu při současném snížení spotřeby paliva a emisí.

Toyota Corolla

Dodací lhůty se zlepšily

Novou Corollu modelovém provedení 2024 je už možné objednávat, první vozy by k zákazníkům tedy měly dorazit v průběhu března 2024. Dodací lhůty pro model Corolla se na českém trhu v posledních týdnech výrazně zlepšily, a to zejména u verze Corolla Touring Sports (kombi). Všechna provedení jsou aktuálně ve vybraných verzích skladem a při objednání do výroby se standardní dodací lhůtou do 3 měsíců.

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.