SEAT investuje 3,3 miliardy EUR do výroby, výzkumu a vývoje

[Tisková zpráva] SEAT hodlá v letech 2015 až 2019 investovat do výroby, výzkumu a vývoje 3,3 miliardy EUR. Španělská značka uvede v příštích dvou letech na trh čtyři modely. Automobilka rozšíří svou nabídku o první SUV v první polovině roku 2016.

Jürgen Stackmann zdůraznil, že 3,3 miliardy EUR je vyhrazeno na financování vývoje nových modelů v Technickém centru SEAT a na modernizaci výrobního závodu v Martorellu. Tato investice – největší svého druhu v historii značky SEAT – umožní představit během následujících dvou let čtyři nová vozidla. Tyto modely jsou součástí ambiciózního plánu zaměřeného na další posilování značky SEAT a na další zvyšování prodeje, který konzistentně roste od roku 2013. Investice do inovací zvyšuje konkurenceschopnost a zaměstnanost a zajišťuje budoucnost. Prvním modelem, který se v rámci nové ofenzivy značky SEAT objeví u prodejců během první poloviny příštího roku, bude kompaktní SUV, první vstup značky do tohoto segmentu.

Částka 3,3 miliardy EUR je součástí rozsáhlého investičního programu, který koncern Volkswagen zveřejnil v květnu. Dr. Francisco Javier García Sanz v této souvislosti uvedl, že Španělsko je klíčovou zemí ve strategii koncernu. Tyto investice dokládají naše úsilí o podporu španělské ekonomiky a představují záruku budoucnosti. Dále uvedl, že částka 3,3 miliardy EUR upevňuje postavení značky SEAT v rámci koncernu Volkswagen a její pozici největšího průmyslového investora do výzkumu a vývoje ve Španělsku. SEAT je jediným výrobcem automobilů ve Španělsku, který je schopen navrhovat design a vyvíjet automobily díky vlastnímu technickému centru. Společnost SEAT vynaložila v uplynulých pěti letech na výzkum a vývoj 1,4 miliardy EUR.

SEAT je jedním z hlavních pilířů španělského průmyslu a největší společností v automobilovém průmyslu, který v současnosti tvoří 10 % HDP Španělska. SEAT přispívá přibližně 1 % k HDP Španělska a 4 % k HDP Katalánska. Mezi dodavatele společnosti SEAT patří mnoho malých a středních podniků, které poskytují přímo a nepřímo zaměstnání přibližně 70 000 lidem. Právě oznámená investice bude mít pozitivní vliv také na dodavatelský průmysl, protože výrazně zvýší objem dodávek dílů a komponent vyráběných ve Španělsku.

40 let v čele inovací

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Technické centrum od začátku své činnosti vytváří DNA vozů SEAT a stojí za vznikem nejpopulárnějších modelů SEAT, mezi něž patří mimo jiné Leon, Ibiza, Toledo, Alhambra, Malaga, Marbella, Cordoba, Altea a Arosa, které spojuje výjimečný charakter a design značky SEAT. CTS se navíc podílí na projektech koncernu Volkswagen a vyvíjí nejmodernější techniku, včetně ekologických motorů Ecomotive a konektivity.

Technické centrum SEAT se v uplynulých 40 letech významně podílelo na rozvoji místního a národního průmyslu a slouží jako katalyzátor technického vývoje mezi podniky, institucemi, univerzitami a dodavateli v celém Španělsku. V současnosti se rozkládá na ploše 200 000 m2 a do konce roku, po přijetí 100 nových zaměstnanců, bude zaměstnávat 1000 inženýrů.

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.