Renault Alpine – bude to retro s výkonem 300 koní?

Renault chystá znovuzrození sportovního coupé Alpine. Inspirace u legendární A110 je jasná na první pohled. Pod kapotou bude nově vyvinutý turbomotor 1,8 l. Mluví se o třech výkonových variantách, přičemž ta nejsilnější dosáhne na hodnotu 300 koní.

Z Renaultu vám přinášíme několik dobrých zpráv. Už se nějaký ten pátek mluví o znovuzrození modelu Alpine. Skvělé! 

Design posledního konceptu odkazuje na legendární A110 – příď s přídavnými světlomety, boční prolis či tvar zadního okna usvědčují designéry z pokusu o retro. A dle našeho skromného názoru je to povedená prácička. 


Autor: Renault

Model A110 z přelomu 60. a 70. let

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Původně se počítalo s přeplňovaným motorem 1,6 TCe z Cila R.S., ale poslední zprávy hovoří o novém motoru 1,8 TCe, který ale ze stávající šestnácky vychází. Šušká se o třech výkonových variantách (250, 275 a 300 koní). Tenhle motor se s největší pravděpodobností dostane i do příští generace Meganu R.S. a Nissanu Pulsar Nismo. Ale zpět k Alpine – foukaná osmnáctka bude roztáčet kola zadní nápravy

Na závěr dvě méně potěšující zprávy. S velkou pravděpodobností se do vozu nedostane manuální převodovka, místo toho bude v Alpine dvouspojkový automat s pádly pod volantem. Ale třeba nás Renault překvapí. No a pokud jste se namlsali, budeme muset chvíli vydržet, protože zatím není úplně jasné, kdy se začne vůz vyrábět. Letos na podzim nebo až příští rok jako modelový rok 2017? To je zatím otázka.

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.