Rubrika, ve které naleznete zaparkované tipy, postřehy a novinky za uplynulý týden. Dnes se podíváme na vylepšený Nissan GT-R a povíme si něco o střeše nového Porsche 911 Cabrio, kterému je věnováno i video.

O Nissanu GT-R modelového roku 2012 jsme vás již informovali zde. Kupci z Británie a Japonska budou mít to štěstí, že na jejich trzích bude Nissan prodávat verzi GT-R Track Pack. Tyto vozy budou pouze dvoumístné, dostanou upravené tlumiče odpovídající okruhovému zaměření, karbonový spoiler, lesklé černé disky značky RAYS z verze Spec V a chlazení předních a zadních brzd. Kůže sedadel Recaro bude kombinována s alcantarou, aby posádka při jízdě na okruhu v sedadlech neklouzala. Palubní desku bude zdobit štítek s logem Track Pack, aby majitelé měli stále na paměti v jakém autě, že to vlastně sedí. Pod přední kapotou zůstává vše stejné jako u standardního GT-R – tedy twin-turbo 3,8 V6 motor s výkonem 405 kW (550 k) a točivým momentem 632 Nm v rozpětí 3200 – 5800 ot./min. Britové si Track Pack budou moci kupovat od března letošního roku za cenu od 84 450 liber.

Plátno na 911 Cabrio

Nové Porsche 911 se momentálně skloňuje ve všech pádech. O zatím dostupných modelech Carrera a Carrera S jsme několikrát psali, stejně jako o kabrioletu, jehož oficiální snímky jsou již na světě. Porsche nově zveřejnilo video, na kterém stojí za povšimnutí plátěná střecha. Ta má nyní lehčí mechanismus z hořčíku a hliníku, což je nám skryto, ale efekt několika vrstev plátna je viditelný jak na videu, tak na fotografiích. Plátno na střeše je zcela hladké bez varhánků, na rozdíl o jiných plátěných střech. Do kabiny bude od střechy pronikat méně aerodynamického hluku než u předchozí generace 911.

V pohybu