MINI Countryman ALL4 Camp – Countryman pro dobrodruhy

Výlet do přírody s vlastním ubytováním pojala značka MINI po svém. Modelu Countryman ALL4 dodala praktický skládací stan na střechu. Jak se vám líbí?

Stanování v přírodě má své kouzlo. Radost ve stanu může pokazit nezvaná návštěva v podobě mravenců, pavouků či hadů, záleží, v jakých končinách se nacházíte. Řešením je stan umístěný na střeše automobilu. Pravda, nejde o žádný převratný objev, firem, které s něčím podobným už přišly je dost, ale nebylo by to MINI, kdyby tento nápad nepojalo stylově. Pro zhmotnění nápadu posloužil model Countryman, který na střeše nese aerodynamický plochý box, ve kterém je složen stan. Box je pochopitelně esteticky vyladěný, povšimněte si „rychlých“ pruhů, které navazují na pruhy umístěné na kapotě a střeše automobilu. Na boxu se dokonce našlo místo pro rezervní kolo. Snadno rozložitelný stan pak poskytne nocleh pro dvě osoby.

Názor TopDrive

Bylo by nemilé si po „ubytování“ omylem skopnout ten hliníkový žebřík, po kterém se leze do stanu. Ale vzhledem k nápaditosti MINI bychom se nedivili, kdyby byl v záloze ještě jeden provazový.

Podobné články:

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

7 komentářů u „MINI Countryman ALL4 Camp – Countryman pro dobrodruhy“

  • Nosnost strechy napr. 50kg znamna ze pri rychlosti 150km/h po dalnici typu D1 vse s (rezervou) vydrzi.
   Pri stani, bez „drncani“ tedy bez dynamickeho zatizeni, bude nostnost strechy nekolikanasobne vetsi (urcite vice nez nejakych 200kg)

   Odpovědět
   • Nosnost strechy je minimalne hmotnost vozidla – kdyz to obratite na strechu, musi vydrzet, aby vas ochranila. Viz tu nedavnou reklamni akci s obracenymi auty v Praze 🙂

    Odpovědět
 1. Nemají tohle některé dodávky už zabudováno? (Z hlavy mě napadá jen Mercedes, říká tomu Marco Polo.)

  Odpovědět

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.