Výlet do přírody s vlastním ubytováním pojala značka MINI po svém. Modelu Countryman ALL4 dodala praktický skládací stan na střechu. Jak se vám líbí?

Stanování v přírodě má své kouzlo. Radost ve stanu může pokazit nezvaná návštěva v podobě mravenců, pavouků či hadů, záleží, v jakých končinách se nacházíte. Řešením je stan umístěný na střeše automobilu. Pravda, nejde o žádný převratný objev, firem, které s něčím podobným už přišly je dost, ale nebylo by to MINI, kdyby tento nápad nepojalo stylově. Pro zhmotnění nápadu posloužil model Countryman, který na střeše nese aerodynamický plochý box, ve kterém je složen stan. Box je pochopitelně esteticky vyladěný, povšimněte si „rychlých“ pruhů, které navazují na pruhy umístěné na kapotě a střeše automobilu. Na boxu se dokonce našlo místo pro rezervní kolo. Snadno rozložitelný stan pak poskytne nocleh pro dvě osoby.

Názor TopDrive

Bylo by nemilé si po „ubytování“ omylem skopnout ten hliníkový žebřík, po kterém se leze do stanu. Ale vzhledem k nápaditosti MINI bychom se nedivili, kdyby byl v záloze ještě jeden provazový.