Jde opravdu jen o kosmetické změny vzhledu, dobrý technický základ změny nepotřeboval. Podívejte na silné stránky tohoto výrazného hothatche.

Mazdě 3 MPS si našla cestu řada fanoušků rychlých aut, přesto její oblíbenost v našich končinách nedosahuje takové míry, jako je tomu v případě rychlých Volkswagenů či Fordů. Vidět je to na různých okruhových dnech, kde eMPéeSek není tolik co GTI a ST. Na druhém břehu Atlantiku se naopak těší velké oblibě, kde dominuje v řebříčcích nejdostupnějších sportovních vozů. Přitom cenová politika Mazdy je v České republice více než příznivá. Model 3 MPS běžně pořídíte za 679 900 Kč vč. DPH, nyní je však za akční cenu 599 900 Kč vč. DPH. Za tyto peníze dostanete plně vybavený model, který má „vše“. Jmenujme to nejdůležitější – bezklíčový vstup, tempomat, bixenony, automatickou klimatizaci, dešťový a světelný senzor, navigační systém a audio systém BOSE s deseti reproduktory. To celé je zabalené v atraktivní pětidveřové karoserii. 

Bezva kombinace každodenní použitelnosti a víkendové zábavy, nemyslíte? Pod přední kapotou je turbodmychadlem přeplňovaný čtyřválec 2,3 l s výkonem 191 kW (260 k). O přenos 380 newtonmetrů se stará manuální 6stupňová převodovka a poctivý samosvorný diferenciál! Konkurence nabízí jen elektronické náhražky samosvorů, ale výjimky se najdou, např. Mégane RS a Astra OPC. A nyní k faceliftu, v podstatě se jen lakovalo: 18“ kola dostala šedý odstín, zpětná zrcátka jsou černá a spodní část zadního nárazníku je rovněž grafitově šedá. Ve vzorníku barev jsou čtyři odstíny – černá, bílá, stříbrná a červená.