Lamborghini Huracán LP 580–2 – troufáte si zatahat býka za ocas

Označení LP 580–2 mluví jasně: „jsem zadokolka s výkonem 580 koní“. O něco méně výkonnější, nepatrně pomalejší a také levnější Huracán se zanedlouho ukáže světu. Očekávání fanoušků jsou velká – ve hře je lepší jízdní zážitek.

Zadokolka je v současné éře Lamborghini vždycky takový malý svátek. Huracán LP 580–2 míří na zákazníky, kteří mají odvahu zatahat býka za ocas. Z nějakého důvodu se Lamborghini rozhodlo snížit výkon motoru z 610 koní na 580. Těžko říct, zda v tom hraje roli bezpečnost. Nabourat se dá dost dobře i s 580 hřebci… Snížen byl nepatrně i točivý moment z 560 na 540 Nm. Jinak je to pořád ten správný atmosférický desetiválec s dvouspojkovou 7stupňovou převodovkou. Lamborghini kvůli zadnímu náhonu upravilo podvozek, změnilo stabilizátory, pohrálo si s řízením a překalibrovalo elektroniku (stabilizační systém, kontrolu trakce, jízdní režimy Strada, Sport a Corsa). Změny se dotkly i aerodynamiky, což poznáte na vizáži, tedy pokud máte Huracán „nakoukaný“. V základní výbavě nepočítejte s keramickými brzdami, zadokolka bude mít klasické ocelové kotouče. Aby snad nebyla lepší než čtyřkolka?

Fotogalerie: Lamborghini Huracán LP 580–2

Nepatrně pomalejší, avšak levnější

Zadní náhon se na jedné straně podepsal pod nepatrně horší dynamikou – akcelerace na stovku o 0,2 sekundy pomalejší (3,4 s). Menší je i maximální rychlost o „závratných“ 5 km/h (320 km/h). Naopak suchá hmotnost klesla o 33 kilogramů na konečných 1389 kg. Základní cena bez daně by měla být cca € 150 000,–.

3000 Kč za založení účtu v bance

Tři tisícovky, které leží doslova na zemi a stačí je zvednout. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát měsíčně kartou a tři tisícovky jsou vaše. To mě zajímá.

Máte to rádi nahoře bez? Pak chcete Lamborghini Huracán Spyder.

Podobné články:

Napsat komentář

3000 Kč za založení účtu v bance

Tři tisícovky, které leží doslova na zemi a stačí je zvednout. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát měsíčně kartou a tři tisícovky jsou vaše. To mě zajímá.