Spoilery, křídlo, lehká kola, polozávodní pneumatiky, keramické brzdy, karbonové díly, vstřikování vody do sání…vážně si myslíte, že tohle je výbava na rodinnou dovolenou? Zcela určitě ne.

K čemu slouží vstřikování vody do sání

Výkon turbomotoru 3,0 l nebyl zatím specifikován. Standardní M4 má 317 kW (431 k). GTS by mohlo mít 500 k. Největší inovací je vstřikování vody do sacího potrubí, které BMW již ověřuje v praxi u safety caru MotoGP. Vstřikování vody umožňuje zvýšit limity maximálního výkonu, které jsou jinak omezeny tepelnou odolností. Proč? Vysoký potenciální výkon přeplňovaného šestiválce kladl dosud mimořádně vysoké nároky na řízení provozní teploty motoru a jeho pomocných agregátů. Pro zajištění optimálních provozních teplot za všech okolností obrátila divize BMW M svou pozornost k chladicí soustavě. Kromě hlavního chladiče zaručují vyvážené řízení teploty ve vysokoteplotních a nízkoteplotních okruzích další doplňkové chladiče. To platí i pro převodovku a turbodmychadla. Stlačený vzduch, který je zahříván v turbodmychadlu, je ochlazován nepřímým mezichladičem s přídavným elektrickým vodním čerpadlem. Výrazné zvýšení výkonu klade ještě vyšší nároky na tepelné kvality přeplňovaného motoru, zejména na chlazení stlačeného vzduchu. Tento problém byl vyřešen pomocí inovativního vstřikování vody do sání.

Převodovka

7stupňový dvouspojkový automat M DTC

Obutí

Pneu Michelin Sport Cup 2 vpředu 265/35 R19, vzadu 285/30 R20, odlehčená kovaná kola styling 666 M.

Hmotnost

Zatím blíže nespecifikováno, ale díky keramickým brzdám, kapotě z CFRP (carbon-fiber-reinforced plastic), skořepinovým sedadlům atd. by hmotnost mohla klesnout o 100 kilogramů.

OLED

Další inovací, která ale nemá vliv na výkon, je technologie zadních světel OLED (organic light-emitting diode).

Omezený počet kusů

Verze GTS bude vyrobena v limitovaném počtu kusů. Odhady hovoří o čísle menším než tisíc vozů.

Video od BMW

Fotogalerie