Koenigsegg One:1 nabídne stejně koní jako kilogramů

Tím magickým číslem je 1400 – koní i kilogramů, jinými slovy na každý kilogram váhy připadne jeden koník výkonu. A s takovým poměrem se snad už dá i předehnat čas.

Výroba bude omezena na pouhých šest kusů. Jméno One:1 je odvozeno od poměru váha/výkon který je skutečně 1:1. Christian von Koenigsegg, majitel automobilky, zdůrazňuje, že do hmotnosti vozidla se započítávají všechny provozní kapaliny a dokonce i váha řidiče.

Jak se dá na základě těchto čísel očekávat, bude se jednat o skutečnou střelu. Počítačové simulace uvádějí, že vůz bude schopen maximální rychlosti 450 km/h nebo dokonce vyšší. Pokud jsou výpočty správné, bude to nejrychlejší produkční auto na světě. Z 0–400 km/h se dostane za 20 sekund, pro srovnání, Bugatti Veyron se na rychlost 400 km/h rozjede z místa za 45 sekund.

Koenigsegg očekává, že prototyp bude připraven do konce letošního roku, a dále dodává, že všech šest vozů je již předběžně rezervováno. Cena nebyla sdělena, ale bude „podstatně vyšší“ než v případě modelu Agera S.

Podobné články:

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.