Koenigsegg Agera R BLT – hračku za 40 milionů zabavily úřady

Model Agera R BLT je jen jeden na světě a nikdo se s ním v dohledné době nesveze. Vůz byl zabaven čínskými úřady. Čtete proč.

Než se dostaneme k tomu, proč majitel svůj vůz jen tak neuvidí, povězme si něco o tomto speciálním modelu od švédského výrobce Koenigsegg. Agera R BLT určený pro čínského zákazníka je postavena na základě Agera R s motorem V8 biturbo 5,0 l. Nyní se raději posaďte, protože na řadě jsou parametry vozu – výkon 838 kW (1 140 k), točivý moment 1 200 Nm, akcelerace za 14,5 sekund (0–300 km/h), na stovku jen za 2,9 sekundy, pohotovostní hmotnost s poloplnou nádrží 1 435 kilogramů, maximální rychlost (údajně) 440 km/h. Specialitou Agery R BLT je modrý karbon, jedinečné lakování, kožené čalounění interiéru a další individuální požadavky na přání zákazníka. Vůz v hodnotě $ 2,3 milionu (cca 45 mil. Kč) se majitel snažil do své domoviny propašovat, aby se tak vyhnul dovozní dani. Čínské úřady se však nenechaly oklamat a vůz zabavily. Jaký bude další osud tohoto skvostného auta, je zatím ve hvězdách.

Podobné články:

1 komentář u „Koenigsegg Agera R BLT – hračku za 40 milionů zabavily úřady“

  1. To je v*l. Tak na auto má, ale na daň už ne a riskuje zabavení? Dobře mu tak. Nejspíš tam byla nějaká černota, proto to pán risknul.
    Jinak autíčko je to pěkné a ty parametry má teda „na zadek si sedni dech beroucí“ to jo 🙂

    Odpovědět

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.