Jak Lamborghini oslaví 50 let existence?

Nepřekvapuje nás, že Lamborghini oslaví padesátku něčím opravdu speciálním. Oslavence bychom mohli vidět už v květnu 2013. Čtěte, jaký bude.

Když jsme vás v říjnu informovali o tom, že Lamborghini představilo v Paříži faceliftované Gallardo, připomenuli jsme vám, že v roce 2013 oslaví tato italská automobilka 50. výročí, s čímž bude spojen nějaký „speciální“ model. Nyní to potvrdil Stephan Winkelmann, ředitel Lamborghini. Winkelmann pochopitelně mlžil, aby nemusel říci více, než nezbytně musí. Že se bude jednat o limitovanou edici je snad každému jasné, nepřekvapilo by nás, kdyby počet vozů byl omezen na 50 kusů. Za hodnotnější informaci lze považovat skutečnost, že to prý nebude „retro“, ale naopak něco moderního a speciálního. Jistým vodítkem by mohli být dva vozy – Reventon z roku 2008, což bylo edice 20 vozů postavených na základě Murciélaga s karosérií a prvky inspirovanými stíhacími letouny. Za tuhle specialitku si tehdy u Lamborghini účtovali € 1 milion bez daně. Vodítkem číslo dvě by mohl být vůz Sesto Elemento. Ten vznikl jen jako koncept a mnozí v něm viděli následovníka současného Gallarda. Bude-li se Lamborghini držet tradice, pak výroční model bude založen na voze s dvanáctiválcovým motorem. Čeká nás ještě více extrémní Aventador? Pravděpodobně ano.

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.