Lamborghini Urus přijede nejdříve v roce 2017

S velkou pompou představené, silnými slovy argumentované a nyní s ledovým klidem odložené. Takové je klima kolem připravovaného super SUV od Lamborghini.

SUV od Lamborghini, supersport mezi luxusními off roady, budoucí jednička v kategorii sportovních SUV… těch přirovnání bychom našli celou řadu. Urus započal svoji mediální slávu prostřednictvím nákresů, které se dostaly „ven“, posléze se ve formě konceptu představil na letošním autosalonu v Pekingu jako důkaz, že to Lamborghini se vstupem do kategorie SUV myslí vážně. Podobné plány mají i Bentley a Maserati, kteří si taktéž chtějí ukousnout z finančně perspektivního koláče s nálepkou luxusní SUV či luxusní off roady. Nyní se Stephan Winkelmann, ředitel Automobili Lamborghini, vyjádřil (pro AutoExpress.co.uk) ve smyslu, že momentálně má Lamborghini co nabídnout, a tak na SUV není nutné spěchat. Ještě překvapivější je informace, že esuvéčko zatím neschválilo představenstvo automobilky! S autem se počítá, ale až někdy kolem roku 2017 (původně se mluvilo o roce 2015).

Názor TopDrive

Odklad Urusu určitě neobrečíme, naopak nás Winkelmann potěšil, když řekl, že pro model Aventador mají v Lamborghini několik nápadů. Že by odlehčená verze Superleggera?

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.