Ferrari California dostane nástupce příští rok

Ferrari na každý den – model California je již třetím rokem na trhu, a proto v Maranellu již pilně pracují na jeho nástupci. Čekejte velké změny.

Ferrari o svém kabrioletu s pevnou skládací střechou od začátku mluvilo jako o nejpraktičtějším Ferrari za poslední roky. Přestože California mohla být jak dvou, tak i čtyřmístná, štafetový kolík „nejpoužitelněj­šího“ Ferrari přebral model FF s pohonem všech kol. Se současnou technikou modelu California, tedy s atmosférickým motorem V8 4,3 l o výkonu 338 kW (460 k) se budeme muset rozloučit. Nástupce bude zcela jiný. Auto má prý dostat design inspirovaný starými Ferrari, rychlejší skládací střechu a zejména turbodmychadlem přeplňovaný osmiválec. Zástupci automobilky dlouho nepřipouštěli, že by nové modely měly dostat turbo, ale nyní se už testuje prototyp. Další technickou novinkou bude i systém KERS o kterém jsme vás informovali v souvislosti s nástupcem modelu Enzo. Nová California přijede příští rok. Budeme se mít na co těšit?

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.