Caterham Seven 160 – šlapací autíčko pro dospělé

Stýská se vám po šlapacím autíčku, které jste měli v dětství? Už nemusí, kupte si tenhle Caterham. Ti odvážnější z vás si jej mohou nechat poslat rozleženého v krabici a následně si jej svépomocí sestavit. U tohoto modelu je prý důležitá i spotřeba, bohužel nikde se nepíše, jaká bude.

Už jsme vás seznámili s modely Supersport R, 620R či vyloženě závodním R600 Superlight. Tohle všechno jsou stroje, které jsou schopny deklasovat auta čtyřikrát dražší a výkonnější. Bez váhání bychom tyhle ultra rychlé a lehké Seveny brali všemi deseti.

Caterham Seven 160

Jenže automobilový průmysl není jen o těch „top“ modelech, naopak, základní modely jsou nejdůležitější, protože na ně dosáhne nejvíce zákazníků. Za takový důležitý základ se dá považovat novinka, kterou Caterham začne vyrábět v lednu 2014. Jedná se o model Seven 160. Tento vůz není poháněn motorem od Fordu, jak bývá zvykem, ale tříválcovým turbomotorem Suzuki o objemu 0,6 l. Výkon činí 59 kW (80 k) v 7000 ot./min. a točivý moment 107 Nm nastupuje v 3400 ot/min.. Převodovka je 5stupňová manuální. Stošedesátka Seven akceleruje z 0 na 100 km/h za 6,5 sekundy a nedokáže uhánět rychleji než 160 km/h. Váha je 490 kilogramů. Důvodem, proč Caterham vsadil na malý přeplňovaný motor, byla spotřeba paliva a nízké emise (motor plní normu Euro6), paradoxní tak je, že výrobce tyto údaje nikde neuvádí.

Cena

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Seven 160 začíná na částce £ 14 995, což je cena za skládačku. Nevěříte-li si a žádáte postavený vůz, pak to nebude problém, ale budete si muset připlatit nějaký ten tisíc liber. Barev je k dispozici šest (žlutá, modrá, červená, zelená, oranžová a černá) a základní výbava obsahuje volant, světla, sedačky, 14“ plechová kola a štítek místo předního okna. Za klasické čelní okno se stěrači, kožené sedačky a koberce ve voze se připlácí.

Názor TopDrive

Caterham se s tímto vozem vrátil ke kořenům modelu Seven. S trochou ironie by se dalo říct, že tento návrat nebyl jen v oblasti výkonu. A vy se můžete vrátit také – do svého dětství. Jen za tohle šlapací autíčko budete muset platit povinné ručení a lít do něj benzín. Se Seven 160, stejně s jako jinými modely Caterhamu, budete hodně na čerstvém vzduchu a konečně poznáte, co je to „zpětná vazba“.

Podobné články:

2 komentáře u „Caterham Seven 160 – šlapací autíčko pro dospělé“

  1. Otázkou je, zda-li tento výtvor nebyl uveden na trh jen proto, aby bylo vyhověno direktivám EU, podobně jako např. u Aston Martin Cygnet….

    Odpovědět

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.