Caterham Supersport R – na silnici i na dráhu

Caterham představil nový Supersport R, který svým majitelům poslouží jako víkendová hračka na klikaté silničky a zároveň nezklame na závodním okruhu. Jak chutná tento model?

Ačkoliv se to na první pohled nezdá, kuchyně Caterhamu je pestrá a nabízí spoustu dobrých pokrmů. Základní surovinou je kultovní sedmička, jejíž chuť se mění dle přidaných ingrediencí. Nedávno jsme vám představili R600 Superlight – super pálivé chilli pro otrlé okruhové střelce. Ne každý chce po jídle vypít hasicí přístroj, a proto Caterham vedle ostrých závodních vozů nabízí řadu silničních modelů. Lehce vyváženou kořeněnou chuť přináší novinka s názvem Supersport R. Caterham zařadil eRko na svůj jídelní lístek mezi Supersport (1,6 l) a R300 Superlight. Novinku pohání forďácký Duratec 2,0 l s výkonem 134 kW (182 k) o síle 194 Nm. Ve spojení s 5stupňovou manuální převodovkou zvládá eRko stovku za 4,8 sekundy a nasytí vás až do rychlosti 209 km/h

Na seznamu surovin Supersportu R najdete samosvorný diferenciál, tlumiče a pružiny z výkonnějších modelů, karbonové sedačky se čtyřbodovými pásy, indikátor řazení a Avonky CR500. Gramáž jedné porce činí 535 kg. Pokud si věříte, že tento pokrm zvládnete uvařit sami, pak vám Caterham za £ 24 995 pošle samotné ingredience. Hotovka vás vyjde na £ 27 995. Přejeme dobrou chuť.

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.