Vyberte možnost Stránka

Fotogalerie: BMW M4 DTM Champion Edition

Fotogalerie: BMW M4 DTM Champion Edition
reklama Suzuki
Gulf na výstavě Retro Classics 2020 ve Stuttgartu

Gulf na výstavě Retro Classics 2020 ve Stuttgartu

Jako součást podpory pokračující expanze na evropském trhu se ve dnech 27.2.-1.3.2020 Gulf Oil jako jeden z hlavních partnerů akce účastnil prestižní automobilové výstavy RETRO CLASSICS 2020® ve Stuttgartu.

Hlavní a speciální součástí této výstavy byla unikátní sbírka závodních automobilů v jednotných barvách hlavního sponzora – společnosti Gulf (modro-oranžová kombinace) nazvaná „ROFGO Gulf Heritage Collection“ čítající celkem přes 40 kusů závodních vozů. 27 kusů ze sbírky pak bylo vystaveno ve Stuttgartu. Takové množství závodních vozů různých značek v jednotných barvách hlavního sponzora nikdy ještě nebylo společně vystaveno – poprvé až letos ve Stuttgartu.

Na výstavě jsme se setkali i s majitelem této výjimečné sbírky panem Roaldem F. Goethem, se kterým Vám na videu přinášíme exkluzivní komentovanou prohlídku jeho sbírky, s jeho osobním komentářem k vystavovaným závodním skvostům.

Zdroj a foto: Lubrand

Rozhovor s ředitelem importéra Gulf pro Českou republiku a Slovensko Petrem Bobysudem, Lubrand s.r.o., s majitelem sbírky ROFGO Gulf Heritage Collection Roaldem F. Goethem, a s producentem značkového oblečení Gulf Markem Rufem.

Exkluzivní prohlídka sbírky závodních vozů s osobním komentářem majitele Roalda F. Goethe

DS AERO SPORT LOUNGE: UMĚNÍ CESTOVAT

DS AERO SPORT LOUNGE: UMĚNÍ CESTOVAT

Koncepční vůz by nikdy neměl být jen výplodem fantazie. Měl by být výsledkem výzkumu a odrážet směr, kam se značka hodlá vydat v budoucnosti. DS Aero Sport Lounge představuje střednědobou vizi společnosti DS Automobiles. Koncept bude veřejnosti odhalen po zrušení nouzového stavu.

Rysy koncepčního vozu DS Aero Sport Lounge mají zcela nový vzhled. Vůz reaguje na velmi aktuální problém: jak zaručit potřebnou úspornost a  nerezignovat na charakter a výrazný design. DS Automobiles dává s koncepčním vozem Aero Sport Lounge automobilu novou formu. Proudění vzduchu vede díky rozměrům vozu a karoserii k dosažení optimální aerodynamické účinnosti. Jeho délka (500 cm) a sklon střechy snižují odpor vzduchu, který je veden z hladké mřížky chladiče a obtéká velká 23″  kola do bočních aerodynamických prvků.

Automobilová revoluce probíhá také v interiéru. Displeje jsou virtuální. Před posádkou jsou dva široké pruhy vzdušného tvaru. Spodní část je z bavlněného saténu a horní pruh ze slaměné intarzie. Povrch ožívá a nabízí nové formy zábavy a sdílení. Prvky potřebné k řízení jsou promítány na čelní sklo s využitím rozšířené reality. Loketní opěrka mezi sedadly slouží jako ovladač. Snímá, interpretuje a reaguje na každý pohyb ruky. Senzory detekují každé gesto a malé ultrazvukové reproduktory přinášejí hmatovou odpověď, jako byste se dotýkali něčeho pevného.

Velká sedadla jsou potažena bavlněným saténem a využívají technologii pěny s vysokou hustotou, která zajišťuje vysokou úroveň komfortu. Povrch je velmi příjemný díky jemné vazbě tkaniny, které je nesmírně pevná a měkká.

Výplň dveří tvoří technická tkanina z mikrovlákna ze tří materiálů, která obsahuje množství průhledných pramenů a přivádí tak do kokpitu příjemné světlo. Unikátní výplet, na němž se podílel vynikající řemeslný umělec, je kombinací umění a technologie.

Thierry Metroz, ředitel design studia: „Stát v čele je pro nás životně důležité. Víme, že zákazníci budou i nadále požadovat vozy SUV. Zároveň musíme najít nová inovatovní řešení. Příkladem je DS Aero Sport Lounge, který je příkladem nové éry automobilu. Představujeme v něm naši snahu nabízet luxus a přitom mít na paměti ekologickou stoou. Pro tento koncepční vůz, který předznamenává naše další návrhy, jsme se rozhodli pro avantgardní technologická řešení, jejichž čistě technický aspekt překrývá krásný estetický vzhled. Shrnul bych to to neologismem „udržitelný“: vznešenost v rámci udržitelnosti.“

DS Aero Sport Lounge byl stejně jako jeho předchůdci značky DS Automobiles, koncepční vozy DS Divine, DS E-Tense a DS X E-Tense navržen tak, aby byl schopen jízdy. Letošní koncept se na silnicích objeví v létě.

Zdroj: DS Automobiles

reklama Isuzu
VÍTĚZEM COTY 2020 SE STÁVÁ: KIA TELLURIDE

VÍTĚZEM COTY 2020 SE STÁVÁ: KIA TELLURIDE

Kia e-Soul a Telluride vítězí v soutěži Světové auto roku 2020
  • SUV Kia Telluride korunováno titulem Světové auto roku
  • Crossover e-Soul označen za Světové městské auto roku

Značka Kia ovládla klání Světového auta roku 2020, v němž model Telluride získal titul Světové auto roku a elektromobil e-Soul vítězství v kategorii Světové městské auto roku.

Panel porotců u modelu Telluride vyzdvihl především markantní design a pozoruhodnou praktičnost. Titul Světové auto roku je další poctou pro toto SUV, které od uvedení v roce 2019 posbíralo již přes 70 ocenění. Telluride, jež byl mj. korunován titulem Severoamerický užitkový vůz roku nebo SUV roku magazínu MotorTrend.

Čistě elektrický crossover e-Soul porotci označili za ideální vůz do města, neboť spojuje bezemisní jízdu a pozoruhodný dojezd s nulovými emisemi s kompaktní karoserií, smělým designem a vysokou mírou praktičnosti.

O vítězích soutěže Světové auto roku rozhoduje nezávislá mezinárodní porota sestávající z 86 vysoce zkušených a uznávaných motoristických novinářů ze 24 zemí světa.

Kia Telluride, nabízená v Severní Americe a na řadě světových trhů Kia, spojuje nepřehlédnutelný design exteriéru s prostornou, praktickou a vysoce kvalitní kabinou až pro osm cestujících. Model Telluride, přinášející celou řadu vyspělých technologií, pohon všech kol a systémy na podporu řízení, je ideálním vozem pro rodiny a jejich volnočasové aktivity.

Kompaktní elektromobil Kia e-Soul disponuje výkonným pohonem s bateriovým napájením a možností volby mezi kapacitou 64 nebo 39,2 kWh. Model e-Soul, schopný absolvovat až 452 km na jedno nabití (provedení 64 kWh; podle kombinovaného cyklu WLTP), nabízí řidičům delší čistě elektrický dojezd než mnoho dražších elektromobilů, čímž se stává ideálním společníkem do měst. Dojezd na jedno nabití může řidič prodloužit díky řadě moderních technologií, jako je např. rekuperační brzdění.

Zdroj: Kia

 

Napište svůj názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *