Mike Rockenfeller vyhrál s vozem Audi letošní ročník DTM. Bravo, gratulujeme. Když se spojí skvělý řidič s dobrou technikou a vydaří se týmová strategie, pak je z toho úspěch. Audi k této příležitosti přichystá limitovanou edici modelu A5. Chcete jásat? No… raději nejprve čtěte.

Od 21. října 2013 bude možné objednávat limitovanou edici coupé Audi A5 DTM Champion Edition. Vozy této 300kusové edice se budou nabízet pouze ve třech barvách (červená Misano red, šedá Daytona grey a bílá Glacier white), dostanou 20“ hliníková kola, hliníkové kryty vnějších zpětných zrcátek, efektní spoiler na zádi a několik samolepek s nápisy DTM. 


Autor: Audi

A5 DTM Champion Edition

Říkáte si, že když má jít o vůz stvořený na počest titulu v DTM, pak se bude jednat minimálně o model S5, ale opak je pravdou. Audi A5 Champion Edition se bude nabízet s dvěma benzíny 2,0 TFSI (165 kW) a 3,0 TFSI (200 kW) a dvěma diesely 2,0 TDI (130 kW) a 3,0 TDI (180 kW), vždy s pohonem všech kol quattro. Příplatek za „DTM výbavičku“ bude činit cca 49 000 Kč.


Autor: Audi

2000 Kč leží na zemi

Získejte 2000 Kč třeba na benzín jen za to, že si otevřete účet u mBank. Žádné losování, odměnu dostane každý! Je to vyzkoušené. Chci 2000 Kč za nic.

A5 DTM Champion edition

Názor TopDrive

Audi A5 není špatné auto, ale úspěch v DTM by automobilka mohla „oslavit“ trochu jinak. Nechceme vychvalovat BMW, ale když byl vloni šampionem Bruno Spengler, BMW udělalo sérii 54 kusů vrcholného modelu M3 (čtěte více), za který si sice nechalo tučně zaplatit, ale alespoň se dalo hovořit o nějaké sběratelské edici a výjimečnosti. K vozům dostávali majitelé poukaz na kurz řízení na Nürburgringu pod dohledem samotného Spenglera. Závěr nechť si udělá každý sám.