BMW: Bezpečnější jízda v noci a za mlhy

[Tisková zpráva] Šero, dlouhé noci, mlhy – to je typický obrázek podzimních a zimních měsíců. Automobily BMW však mají i pro tyto situace připraveno několik velmi praktických asistenčních systémů, které zvýší bezpečnost i komfort obsluhy při jízdě v noci nebo za jinak ztížených podmínek. Jedním z nich je i systém nočního vidění BMW Night Vision, který dokáže rozpoznat i chodce pohybujícího se na silnici.

S automobily BMW se nemusíte starat o obsluhu světlometů a přitom máte neustále jistotu, že při nočních jízdách vidíte maximum možného. Přínos v oblasti bezpečnosti zřejmě není potřeba rozvádět, avšak na technologie používané značkou BMW je vhodné upozornit, protože názorně a s náskokem ukazují, kam se bude vývoj osvětlovací techniky v následujících desetiletích ubírat.

Ve všech vozech BMW se postupně stávají standardem nejen bi-xenonové světlomety, ale také funkce asistentu dálkových světel, která pozoruje provoz před vozidlem a rozhoduje o aktivaci či vypnutí funkce dálkových světel. Bez oslnění stejným směrem nebo protijedoucích vozidel je tak možné komfortně a především po delší čas používat intenzivnější osvětlení silnice před vozidlem. Zdokonalený asistent dálkových světel dokonce dokáže identifikovat například protijedoucí automobil a s pomocí cíleného odstínění části světelného kuželu zabránit jeho oslnění, aniž by bylo nutné vypnout dálková světla. Ještě lepší viditelnost při jízdách v noci však zajišťují adaptivní světlomety, které svůj svit přizpůsobují rychlosti jízdy a tvaru silnice. Umějí také osvětlit okolí vozu například při odbočování nebo snížit světelný kužel při jízdě v mlze, a tím dosvítit dál. 

Téměř jako ve dne si řidič připadá při jízdě s vozem BMW vybaveným LED adaptivními světlomety, jež dokáží vozovku osvětlit jasně bílým světlem, které je příjemné pro oči. S těmito světlomety nelze přehlédnout žádnou nástrahu nočních silnic.

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Pro ještě větší bezpečnost při jízdě v noci však má BMW připravený také systém nočního vidění BMW Night Vision pracující na principu termovize, který dokáže kromě jiného automaticky rozpoznat například chodce nebo cyklistu v jízdním pruhu. Jakmile jej identifikuje, okamžitě o něm informuje řidiče, případně dokáže v nevyhnutelné situaci zpomalit. V budoucnu se tento systém dále rozšíří o funkci Dynamic Light Spot, která rozpoznaného chodce na silnici automaticky osvětlí doplňkovým světelným paprskem. Právě zvýšená ochrana chodců je zejména v tomto ročním období nesmírně potřebná.

Jízda v noci klade na řidiče větší nároky a vyžaduje více koncentrace než cestování ve dne. S vyspělými asistenčními systémy nabízenými pro vozy BMW však řidič i v situacích, kdy je Slunce na opačné straně Země, může zažívat neopakovatelnou radost z jízdy, podpořenou pocitem dokonalého bezpečí.

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.