20. výročí originálního příslušenství Porsche

[Tisková zpráva] Kdo řídí Porsche, málokdo si ho koupil v základním provedení. Téměř každý vůz, který opouští výrobní linku, je unikátní. Nebo se z něj později unikát stane. Právě to umožňuje program Porsche Tequipment. Již 20 let nabízí Porsche pod touto značkou rozmanitý sortiment příslušenství pro individualizaci. Nabídka je rozdělena na několik produktových linií určených speciálně pro jednotlivé modely. Připraveny jsou například transportní systémy nebo dětské sedačky. K dispozici jsou také doplňky, zaměřené na zvýšení potěšení z jízdy – sportovní výfukové soustavy, možnosti optické individualizace nebo například černé vnitřní části světlometů či kompletní sady kol s fascinujícím designem.

Pro připomenutí 20. výročí programu Porsche Tequipment připravil importér Porsche Inter Auto CZ pro klienty Porsche Centra Praha a Porsche Servisního Centra Brno zvýhodněnou nabídku aktualizace navigačního systému, ke které obdrží každý praktický přívěsek na klíče Chipolo, s jehož pomocí nikdy neztratí klíče od svého vozu. Klienti mají možnost si prohlédnout aktuální nabídku příslušenství v Tequipment Corneru na showroomech a na připraveném iPadu. K dispozici jsou nejnovější i starší produktové řady a připraven je například paket Sport Design pro model Cayenne, sportovní výfuková soustava pro sportovní vozy nebo aktuální nabídka dětských sedaček a čisticích prostředků.

Myšlenka o možnosti dále zdokonalit již vyrobené sportovní vozy Porsche, a tím například posílit jejich každodenní praktičnost, se objevila v roce 1972 v rámci služby dodávky náhradních dílů Porsche. V této době se nabídka omezovala především na kryty kol a koberce. Začala se ale rychle rozrůstat s tím, jak se objevovaly nápady na nové produkty. Specialisté z oddělení náhradních dílů začali vyrábět prototypy různých druhů příslušenství. Tímto způsobem vznikla například první větrná clona (tzv. windshot) pro modely cabriolet značky Porsche. Ve spolupráci s dodavateli a po nezbytném testování byla krátce po první myšlence zahájena sériová výroba tohoto dílu pro modely 944 a 968. Tento prvek dodatečné výbavy se rychle objevil ve standardní nabídce položek na přání u všech dalších otevřených modelů Porsche.

Stoupající poptávka pro originálním příslušenství Porsche vytvořila podmínky pro to, aby se toto oddělení v polovině 90. let oddělilo od náhradních dílů a vznikla nová provozní jednotka. V roce 1995 tak vzniklo Porsche Tequipment, které je zkratkou pro „Technical Equipment – technická výbava“. Filozofie je od té doby stejná: nejpozději tři měsíce po představení nového modelu musí být v nabídce odpovídající program doplňků Porsche Tequipment. Kromě praktických prvků v podobě nosičů jízdních kol a lyží je připravena také paleta doplňků pro individualizaci exteriéru. V sortimentu jsou rovněž aerodynamické doplňky, jako je například zadní spoiler, který byl vyvinut přímo v aerodynamickém tunelu ve Weissachu. Tento doplněk totiž nemusí pouze vypadat sportovně, ale současně musí také zvyšovat jízdní stabilitu.

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Mezi hlavní a nejprodávanější prvky Porsche Tequipment tradičně patří speciálně navržené sady kol. V roce 1997 se objevilo první kolo navržené přímo od Porsche Tequipment: 17palcové kolo Dyno pro první generaci modelu Boxster (986). Kolo se dodávalo výhradně samostatně a bylo navrženo společně s designérským oddělením ve Weissachu. Tato spolupráce se ukázala jako velmi účinná, takže se později uplatnila na mnoha dalších projektech. Například pro 19palcová kola Sport Classic, která Porsche Tequipment dodávalo pro omezenou sérii 911 Sport Classic, stejně tak jako doplněk pro ostatní modely. Kola s tímto designem jsou tak úspěšná, že od roku 2014 jsou k dispozici ve čtyřech barevných kombinacích pro různé modelové řady, a to i přímo z výroby.

V průběhu doby se nabídka téměř 150 produktů rozrostla na současných přibližně 400 položek. Dnes nabídka Porsche Tequipment obsahuje i příslušenství ze světa závodních vozů, jako jsou třeba přesné stopky Porsche Laptrigger, které v modelech GT pracují v součinnosti s aplikací Track Precision.

Kompletní nabídka Porsche Tequipment k zakoupení v Porsche Centru Praha a Porsche Servisním Centru Brno je k dispozici na adrese http://porsche.cz/tequipment-finder.

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.