BMW Zagato Roadster – italská kráska s německým pasem

Tři měsíce po premiéře BMW Zagato Coupé se v rámci přehlídky Pebble Beach Concours d`Elegance představil další plod spolupráce BMW a karosárny Zagato. Je jím BMW Zagato Roadster, které vzniklo během pouhých šesti týdnů. Přejeme si, aby tohle byla příští Z4.

Na setkání Pebble Beach Concours d`Elegance byl tento vůz v nejlepší možné společnosti, namátkou jmenujme SRT Viper Launch Edition, Rolls-Royce Ghost či Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse SE. Každým rokem se při této příležitosti na pobřeží Pacifiku setkávají výrobci i majitelé historických automobilů, aby předvedli nejkrásnější výtvory automobilové historie podobně jako je tomu na přehlídce Concorso d´Eleganza Villa d´Este u jezera Como v Itálii.

Německo – italská spolupráce

Krátce po premiéře vozu BMW Zagato Coupé padlo rozhodnutí o další spolupráci mezi BMW a italskou karosárnou Zagato. Andrian van Hooydonk, ředitel designu BMW Group, a Andrea Zagato podepsali smlouvu o další kooperaci, jejímž výsledkem měl být Roadster. BMW Zagato Roadster vznikl během pouhých šesti týdnů od návrhu jeho designu až po hotový vůz. „Takto rychlá příprava byla možná pouze díky těsné spolupráci obou společností a současně byla zásluhou mimořádných zkušeností a umu ve svých oborech na obou stranách,“ uvedl Andrian van Hooydonk. Andrea Zagato k tomuto vozu řekl: „Zagato Roadster vzniklo v polovičním čase, než by bylo obvyklé.“ 

Pár slov k designu

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Přední část vozu BMW Zagato Roadster je charakteristická nízko posazenými ledvinkami, tvořících masku chladiče, s výplněmi tvořenými písmenky „z“, kulatých světlometů a trojrozměrně navrženou spodní částí předního nárazníku s nasávacími otvory. Přední část, blatníky a boky Roadsteru jsou stejné s modelem Coupé. Černě lakované A sloupky můžeme vídat na některých roadsterech, tento nevyjímaje. Nejvíce práce měli designéři se zadní částí v oblasti zadních blatníků a zadní kapoty, která se profiluje k ochranným obloukům za sedadly. I Roadster má zadní světla umístěna pod krytem ze zatmaveného skla, které horizontálně prochází celou zádí a dvě matné koncovky výfuku. Společným prvkem Roadsteru a Coupé jsou kola. Nahlédnete-li do kabiny Roadsteru, uvidíte důvěrně známou palubní desku a ovladače ze současné Z4, ovšem v originálním designu kontrastního čalounění světle hnědé a tmavé kůže.

Názor TopDrive

Zagato Roadster je ukázkou, jak spojit chladný německý design s italským, který se vyznačuje osobitou ladností křivek. Současné BMW Z4 považujeme za velice atraktivní vůz, ale pokud by si příští generace Z4 vypůjčila pár detailů od Zagata, pak by to bylo jen ku prospěchu věci.

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.