Winning: film o závodění Paula Newmana

Přinášíme vám ukázku chystaného filmu Winning: The Racing Life of Paul Newman. Fanoušci rychlých kol se mají na co těšit.

Paul Newman (1925–2008) nebyl jen skvělý herec, ale také velký závodník. Závislost na motorsportu si vypěstoval během trénování řízení při natáčení filmu Winning (1969). Od roku 1972 začal závodit i ve svém soukromém životě. Závodil v sérii Trans-Am s vozy značky Datsun. Jeho láska k rychlým kolům byla natolik silná, že s Billem Freemanem založili v roce 1978 závodní tým Newman Freeman Racing, který působil v Can-Am, IMSA a Indy. V roce 1983 se Paul Newman dává dohromady s Carlem Hassem, aby dali vzniknout týmu Newman/Haas Racing působící ve formulové sérii Cart a Indy. Úspěšný tým fungoval až do roku 2012. V počátcích za tým jezdil i Mario Andretti. Mezi největší závodní úspěchy Paula Newmana patří druhé místo v závodě 24 hodin Le Mans v roce 1979, kdy se na Porsche 935 střídal s Rolfem Stommelenem a Dickem Barbourem. Do historických tabulek se Newman zapsal také v roce 1995 na čtyřiadvacetihodinovce v Daytoně, kdy vyhrál svojí třídu.

O životě závodníka Paula Newmana bude tento film

Podobné články:

Napsat komentář

3000 Kč za založení účtu v bance

Tři tisícovky, které leží doslova na zemi a stačí je zvednout. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát měsíčně kartou a tři tisícovky jsou vaše. To mě zajímá.