Výhody odborné montáže tažných zařízení

Češi jsou ve světě známí jako národ „kutilů“. Všeobecně rádi vyrábí, instalují, staví a opravují. Stejně tak si většina českých mužů ráda vylepší svůj automobil svépomoci. Někdy by však měl i technicky zdatný motorista vyhledat pomoc odborného servisu.

Ač se může zdát montáž tažných zařízení triviálně, není tomu tak. Především u novějších modelů se systémem CAN-BUS, tedy sběrnicí pro vzájemnou komunikaci mezi jednotkami automobilu, je instalace náročnější z hlediska zapojování typové elektropřípojky. Problematické je nejen samotné zapojení, další potíž přichází v okamžiku ověřování správného fungování elektropřípojky. Pro kontrolu jejího zapojení je zapotřebí speciální diagnostiky. Jednodušší montáž bude pouze v případě starších vozů, které nejsou závislé na elektronických systémech. 

Kromě samotné elektroinstalace je třeba mít na paměti i zachování estetičnosti vozidla. Tažné zařízení v některých případek vyžaduje výřez v nárazníku. Neodborným zacházením může dojít k nevzhledným nerovnostem a škrábancům na laku. Opravy těchto škod se pak pohybují v řádech tisíců. Obzvlášť pozor je třeba si dát u aut s velkými, lakovanými nárazníky, u nichž by poškození znamenalo nevratnou vadu na kráse. 

Komu svěřit montáž tažného zařízení 

Ověřit si odbornost servisu lze nejjednodušeji požadováním certifikátu. Certifikované servisy se v České republice nachází ve všech krajích. Například ověřené značky tažných zařízení jako jsou Thule-Brink, Westfalia, Galia, Aragon či Auguszt mají své ověřené servisy na 1 400 místech a to jen na našem území. Pokud hledáte kompletní servis počínající nákupem, až po samotnou montáž, je nejvýhodnější variantou poohlédnout se po společnosti nabízející všechny služby. Ušetříte tak nejen čas, ale i finance a rozhodně i nervy. V kvalitním servisu Vám instalaci provedou i na počkání. Doba trvání včetně diagnostiky je v rozmezí 2–3 hodin a ceny se pohybují průměrně od 1 do 2 tisíc korun.

Podobné články:

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.